به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس : عبداله بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در "نشست تخصصی بازارخودرو؛ آسیب شناسی قیمت ها" که در هتل المپیک برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: این بخشنامه جدید به منظور حفظ حقوق مشتریان صادر شده است .

وی افزود : در حال حاضر مسولان و افكار عمومي از خودروسازان انتظار دارند، قيمت محصولات را کاهش دهند، در صورتي كه افزايش قيمت تمام شده خودرو ناشي از افزايش قيمت مواد اوليه در بورس كالا و نوسانات ارز است .

وي در خصوص تاثير قيمت هاي جديد خودروها در بازار آزاد اظهار داشت: از زماني كه قيمت ها توسط خودروساز تعيين و کنترل شده، قيمت خودرو در بازار آزاد هم شكسته شد.

بابايي ضمن رد موضوع احتكار خودرو در پارکینگ های خودروسازان گفت: ايران خودرو از مجموع توليدات خود در سال 91 كه تعداد آن بيش از 413هزار دستگاه خودرو بوده، 408هزار دستگاه را به بازار عرضه كرده است.

وی ضمن انتقاد شديد از طرح موضوع كاهش تعرفه واردات خودرو به صورت غیر منطقی گفت:در شرايطي كه كشورهاي مختلف ما را تحريم و در انتقال پول و تامين قطعات دچار مشكل كرده اند، برخي علاقه زيادي به واردات خودروهاي اين كشورها دارند.

معاون بازاریابی و فروش ايران خودرو گفت: در شرايط اقتصادي و اجتماعي كنوني، واردات بی رویه خودرو آب به آسياب دشمن ريختن است.

خاطر نشان می شود ، "ميزگرد تخصصي بازار خودرو و آسيب شناسي قيمت ها" با حضور مسولان دولت ،مجلس، خودروسازان و اصحاب رسانه روز 14اسفند در هتل المپيك برگزار شد و در اين نشست هر يك از مسولان به تشريح وضعيت موجود و علل افزايش قيمت تمام شده خودرو پرداختند.