مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت : این شرکت خودرو ساز در سال حماسه سیاسی و اقتصادی،6محصول جدید را عرضه می کند و بنا دارد تا پایان سال ، 50 هزار خودرو را روانه بازارهای جهانی کند.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از روابط عمومی ایران خودرو، جواد نجم الدین با اعلام اینکه تولید روزانه گروه صنعتی ایران خودرو با اجرای برنامه های تولید و خودکفایی،درهفته پایانی مرداد به دو هزار دستگاه می رسد افزود: روند فزاینده تولید نشان دهنده موفقیت ایران خودرو در تامین قطعات و داخلی سازی محصولات است.
وی پیش بینی کرد این روند تا پایان سال با شتاب بیشتری ادامه یابد و یادآور شد: ایران خودرو در سال حماسه سیاسی و اقتصادی، شش محصول جدید را نیز عرضه می کند و بنا دارد تا پایان سال ، 50 هزار خودرو را روانه بازارهای جهانی کند.
نجم الدین از برنامه ریزی برای طراحی یکی از پلتفرم های جدید ایران خودرو خبر داد و گفت: با همکاری مرکز تحقیقات و کارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو و با استفاده از پلتفرم های موجود، در سال جاری یکی از این پلتفرم ها با روش بازمهندسی، اجرا خواهد شد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو برنامه تولید سال 92 را 550 هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: تا پایان تابستان سال، محصولات گروه 206 بطور کامل خودکفا خواهد شد.
وی بکارگیری موتورهای کم مصرف و از رده خارج کردن موتورهای پرمصرف، حفظ روند کاهشی مصرف سوخت سبد محصولات، ارتقای محصولات به استاندارد یورو 4 و بالاتر، برنامه ریزی بازدید و تنظیم رایگان در فواصل زمانی مشخص و مشارکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را از جمله برنامه های مهم ایران خودرو در سال جاری دانست و گفت: تندر 90 اتوماتیک، رانای لوکس، دنا، یک خودروی جدید شاسی بلند، وانت تندر 90، وانت نیمه سنگین و سورن با موتور توربوشارژ، امسال از سوی ایران خودرو عرضه می شود.
نجم الدین گفت: برنامه راهبردی این گروه صنعتی در سال حماسه سیاسی و اقتصادی بر مبنای حذف استفاده از ارز نفتی، تولید صادرات محور و افزایش خودکفایی در ساخت قطعات ترسیم شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: درسال جاری، ایران خودرو بخش زیادی از نیاز ارزی برنامه های تولید و طرح و توسعه ای خود را از ارز حاصل از صادرات و بدون اتکا به ارز نفتی تامین خواهد کرد.
وی تولید روزانه ایران خودرو در تیر ماه را 1200 دستگاه ذکر کرد که با 42 درصد رشد در نیمه مرداد به 1700 دستگاه رسید و در روزهای پایانی ماه به دو هزار دستگاه می رسد.