Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ایران خودرو: عرضه موتور توربو شارژ به مشتریان

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض ایران خودرو: عرضه موتور توربو شارژ به مشتریان

  درود بر همراهان پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  موتورتوربوشارژ به صورت آپشن بر روي محصولات ايران خودرو نصب خواهد شدو علاقه مندان به خودروي پرتوان مي توانند از طريق آپكواين محصول را سفارش دهند
  .


  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس ،مهندس جوادنجم الدين مديرعامل گروه صنعتي ايران خودروبا بيان اين مطلب، گفت: آزمون هاي صحه گذاري اين موتور به پايان رسيده و در حال انجام كاليبراسيون نهايي است. آزمون هاي دوام 400 و 500 ساعت قطعات توربوشارژ آن تا يك هفته ديگر شروع مي شود.

  وي افزود: آزمون هاي صحه گذاري موتور توربوشارژ اي. اف. 7 در آلمان انجام شده و با توجه به تغييرات شكل ناك و پيستون، منبع تامين اين قطعات عوض شد.

  مهندس نجم الدين ، ميزان سرمايه گذاري لازم براي به توليدرساندن اين محصول را پنج تا شش ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: موتور توربوشارژ اي اف 7 در اختيار آپكو قرار مي گيرد و به عنوان آپشن بر روي خودروها نصب مي شود.

  مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو اظهار داشت: اين نوع خودروها به صورت آزاد قيمت گذاري مي شود و تا پايان امسال 50 تا 100 دستگاه خودرو با اين موتور به مشتريان عرضه خواهد شدو مسووليت تامين و تدارك كل قطعات مربوط به اين خودروها بر عهده ايپكو و آپكو خواهد بود.

  وي سرمايه گذاري مورد نياز براي قالب هاي قطعات موتوري و توربوشارژ را بين پنج تا شش ميليارد تومان ذكر و لوله ها و اينتركولر را مهم ترين قطعات در پروژه دانست و گفت: امكان تامين قالب هاي مورد نياز قطعات اين پروژه در شركت قالب هاي پيشرفته ايران خودرو - جي. پي. آي. وجود دارد.

  شايان ذكر است موتور توربوشارژ اي اف 7 داراي 110 كيلووات توان و 215 نيوتن متر گشتاور است.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  خوراک تغیرات بعد از عرضه هست مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  110 کیلو وات با موتور 1800؟؟ کم نیست به نظرتون؟

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  حجم موتور که 1700 هستش و 110 بد نیست واسش..
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض نصب سفارشی موتور توربوشارژ

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس ، جواد نجم الدین گفت: آزمون های صحه گذاری این موتور به پایان رسیده و در حال انجام کالیبراسیون نهایی است. آزمون های دوام 400 و 500 ساعت قطعات توربوشارژ آن تا یک هفته دیگر شروع می شود.

  وی افزود: آزمون های صحه گذاری موتور توربوشارژ ای. اف. 7 در آلمان انجام شده و با توجه به تغییرات شکل ناک و پیستون، منبع تامین این قطعات عوض شد.

  مهندس نجم الدین ، میزان سرمایه گذاری لازم برای به تولیدرساندن این محصول را پنج تا شش میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: موتور توربوشارژ ای اف 7 در اختیار آپکو قرار می گیرد و به عنوان آپشن بر روی خودروها نصب می شود.

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: این نوع خودروها به صورت آزاد قیمت گذاری می شود و تا پایان امسال 50 تا 100 دستگاه خودرو با این موتور به مشتریان عرضه خواهد شدو مسوولیت تامین و تدارک کل قطعات مربوط به این خودروها بر عهده ایپکو و آپکو خواهد بود.

  وی سرمایه گذاری مورد نیاز برای قالب های قطعات موتوری و توربوشارژ را بین پنج تا شش میلیارد تومان ذکر و لوله ها و اینترکولر را مهم ترین قطعات در پروژه دانست و گفت: امکان تامین قالب های مورد نیاز قطعات این پروژه در شرکت قالب های پیشرفته ایران خودرو - جی. پی. آی. وجود دارد.

  موتور توربوشارژ ای اف 7 دارای 110 کیلووات توان و 215 نیوتن متر گشتاور است.


  و خبر مربط


  با اجرای پروژه انطباق موتور با محصول، سورن فاز 2 با موتور توربوشارژ بنزینی ای اف 7 تولید خواهد شد.

  به گزارش ایکوپرس، حمید رضا حاجی اسماعیلی مجری پروژه توربوشارژ در مرکز تحقیقات ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: پروژه انطباق موتور توربوشارژ با سورن فاز 2، از دو ماه پیش شروع شده و علاوه بر بدنه خودرو، سیستم های اصلی آن مانند خنک کاری، برق، تعلیق و ترمز تقویت خواهد شد.

  وی کالیبراسیون های مختلف موتوری و خودرویی را از جمله تغییرات اعمال شده در سورن فاز 2 برای انطباق با موتور توربوشارژ ذکر کرد و گفت: ای اف 7 توربوشارژ قوی ترین موتور ایران خودرو است که هم زمان با نسخه معمولی این موتور، در شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو طراحی و تولید شده است.

  حاجی اسماعیلی، برخورداری از سیستم ای. اس. پی. را که جدیدتر و مدرن تر از ای. بی. اس. است، از جمله ویژگی های سورن عنوان کرد و گفت: سورن بهترین برند ایران خودرو به شمار می رود و از همین رو برای موتور توربوشارژ، انتخاب شده است.

  مدیر پروژه توربوشارژ مرکز تحقیقات ایران خودرو افزود: ای. بی. اس.، تنها در هنگام ترمز گیری عمل می کند، اما ای. اس. پی. electronic stability program ، علاوه بر ترمز گیری، در حالت شتاب گیری نیز عمل می کند؛ یعنی به هنگام بروز موانع خاص در جاده، در سرعت های بالا، پایداری خودرو را با فرمان دادن حفظ می کند.

  حاجی اسماعیلی افزود: به واسطه نصب موتور توربوشارژ، برخی قطعات خودرو از نظر جانمایی یا افزایش ظرفیت عملکردی تغییر می کند و یک سری قطعات در سیستم خنک کاری، مانند اینتر کولر یا اسپویلر روی درب صندوق عقب کاملا جدید هستند.

  وی توربوشارژر یا توربو یونیت را مهم ترین بخش این موتور دانست و گفت: ماکزیمم سرعت، تنها شاخص موثر در این محصول نیست؛ بلکه شتاب بالای آن، مورد توجه علاقه مندان است.

  مدیر پروژه توربوشارژ مرکز تحقیقات، یادآور شد: موتور توربوشارژ ای اف 7 ، با حجم 1700 سی سی، از عملکرد و مشخصاتی برابر با یک موتور دو لیتری روز، برخوردار است؛ در حالی که مصرف سوخت آن کم تر است.

  وی با بیان این که در حال حاضر پروژه گیربکس اتوماتیک نیز در مرکز تحقیقات ایران خودرو در دست اجرا است، افزود: موتور توربوشارژ قابلیت نصب بر روی گیربکس اتوماتیک را هم دارا است، در عین حال، به دلیل مشخصات گشتاور و قدرت، از محدودیت های شتاب گیری خودروهای دنده اتوماتیک، عاری خواهد بود.

  حاجی اسماعیلی، کسب دانش فنی قطعه سازی را از جمله دستاوردهای پروژه توربوشارژ دانست و گفت: در مجموع نزدیک به صد قطعه موتوری و خودرویی در این پروژه وجود دارد و در مورد قطعات اصلی، سازندگان کارگاه ها را شروع کرده اند.

  وی اظهار داشت: در مورد قطعاتی مانند ای. اس. پی. و توربویونیت، برای نخستین بار است که قطعه سازان ایرانی فعال می شوند.

  مدیر پروژه توربوشارژ مرکز تحقیقات ایران خودرو، با اشاره به این که پروژه توربوشارژ در نیمه شهریور ماه گذشته، در ستاد سیاست گذاری پروژه های ایران خودرو تعریف شده، گفت: تا به حال چندین پروژه انطباق موتور با خودرو به انجام رسیده، اما این مورد، به دلیل جدید بودن موتور، یک جایگاه ویژه دارد.

  شایان ذکر است: توان موتور ای اف 7 توربوشارژ، 155 اسب در دور 5500 و حجم آن، 1648 سی سی است . این موتور 16 سوپاپ ، از گشتاور 215 نیوتن متر برخوردار است، مصرف سوخت آن، 2/7 لیتر در 100 کیلومتر است و استاندارد یورو 4 را تامین می کند.

  شتاب صفر تا صد سمند 9 / 12 ثانیه است، ولی در سورن با موتور توربوشارژ، انتظار می رود، این میزان 5 / 9 ثانیه باشد. هم چنین بر اساس برنامه زمان بندی، در سال آینده تولید انبوه سورن با موتور توربوشارژ آغاز می شود.

  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •