ایران 4 ساله خودروساز می شود

پتانسیل خودروساز شدن ایران در چهار سال اول فعالیت دولت «تدبیر و امید» وجود دارد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرودیزل، با بیان این مطلب گفت: چنانچه در دولت جدید شاهد انتخاب وزیر و مدیران با صلاحیت و اتخاذ سیاست های مناسب در جهت منافع صنعتی کشور باشیم به عنوان یک کارشناس صنعت خودروسازی که سال ها در این صنعت فعالیت داشته است قول می دهم که ایران چهار ساله خودروساز خواهد شد.
وی فعالیت های خودکفایی، سی.کی.دی کاری و ... که طی سال های گذشته و اکنون در صنعت خودروسازی کشور صورت گرفته است را مناسب جایگاه فعلی این صنعت با این همه سابقه ندانست.
یکه زارع با تاکید بر اینکه خودروسازی با ساز و کار خودکفایی و ... به جایی نخواهد رسید، اظهار داشت: باید به سمتی حرکت کنیم که با انتخاب وزیری توانمند و آشنا به صنعت، در آینده ای نزدیک خودروساز شویم و در این مسیر باید از مدیران موفق گذشته کمک گرفته شود.
مدیرعامل ایران خودرودیزل در ادامه متذکر شد: در کشوری که شاهد این همه اشتغال زایی و تولید از سوی صنعت خودروسازی آن هستیم منصفانه نبوده و نیست که در سال قبل و امسال، حملات آن چنانی به صنعت خودرو وارد شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی نرخ ارز افزایش قیمت را تجربه می کند ظلم است که اجازه افزایش قیمت به تولیدکنندگان خودرو داده نشود و صنعت به ورشکستگی رهنون گردد.