یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:باید تمام فاکتورهایی که در تولید خودرو به کار میروند، توسعه یافتهتر و پیشرفتهتر از قبل شده و قابلیتهای معتبرتر و مطلوبتری داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین محمدزاده افزود: علاوه بر صدها هزار دستگاه خودرویی که هر سال در کشورمان تولید شده و وارد ناوگان می شوند، میلیون ها دستگاه خودروی فرسوده نیز وجود دارند که همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با تاکید بر این که غیر قابل انکار ترین نکته در زمینه تولید خودرو، بحث تامین ایمنی آن است که باید مورد توجه خاص خودروسازان قرار گیرد، اظهار کرد: امروزه اصلی ترین مولفه تولید خودرو در کمپانی های صاحب نام تولید خودرو در جهان، بحث ایمنی خودرو است در صورتی که به این مهم در کشور ما اهمیت چندانی داده نمی شود.
محمدزاده با تاکید بر این که پلیس راهور باید تلاش کند تا از تولید خودروهای نا ایمن و به عنوان نمونه خودروهای فاقد کیسه هوا (ایربگ) ممانعت به عمل آورد، تصریح کرد: شرکت های خودروساز کشور باید خود را موظف بدانند تا با صرف هزینه هایی که به نسبت درآمد آن ها اندک است، ایمنی تولیدات خود را تامین کرده و خودروهای با کیفیت بالا تولید کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تامین خودروهای حمل و نقل عمومی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد ایمنی این خودروها مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که با جان تعداد زیادی از شهروندان سر و کار دارند و وجود کوچک ترین نقص در خودروهای حمل و نقل عمومی باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به سرنشینان آن ها می شود.