Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: باتری های ایرانی عمر مناسبی ندارند !

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض باتری های ایرانی عمر مناسبی ندارند !

  اوخر فصل بهار بود که رییس اتحادیه صنف باطری فروشان و باطری سازان هشدار ایجاد رکود در بازار باطری را داده بود که پس از گذشت مدت زمان اندکی شاهد وقوع این رکود در بازار باطری بودیم.  به گزارش پارس تیونینگ ، محمود اکبرزاده اواخر خرداد ماه از وضعیت مطلوب بازار خودرو خبر داد اما اظهار داشت: به دلیل تحریم ها در آینده ای نزدیک جهت واردات باطری های خارجی با مشکل مواجه خواهیم شد که این امر موجب کاهش تعداد این باطری ها در بازار و در پی آن باعث افزایش قیمت ها خواهد شد که در نهایت این مشکلات منجر به رکود در بازار این محصولات می شود.
  اواسط فصل تابستان این مقام مسئول ضمن اشاره به رکود دو ماهه بازار باطری از عدم صدور مجوز ترخیص باطری های وارداتی موجود در گمرک بنا به دلایل غیر موجهی خبر داد و گفت: تولید کارخانه های داخلی بسیار محدود است و اجازه واردات باطری نیز صادر نمی شود که این امر موجب کاهش عرضه و افزایش قیمت ها در بازار شده است.
  اکبرزاده با اشاره به افزایش گمرکی واردات باطری به 40 درصد، عنوان کرد: تولیدکنندگان داخلی با اعتراض به واردات باطری اظهار داشتند توانایی تولید باطری مورد نیاز کشور را دارند و حال در شرایطی که حق واردات از فعالان این صنعت سلب شده تولیدکنندگان نیز توانایی تولید نیاز بازار را ندارند.
  وی اواخر مرداد ماه اظهار داشت: توقیف باطری های وارداتی در گمرک از خردادماه تا کنون موجب از بین رفتن تدریجی باطری ها خواهد شد لذا این ضرورت وجود دارد که این کالاها ترخیص شوند تا سرمایه های داخلی و ارز خارج شده از کشور از بین نرود.
  اکبرزاده تأکید کرد: استفاده از باطری های وارداتی موجب کاهش تقاضا و اشباع بازار می شود زیرا عمر مفید این باطری ها حدود دو تا سه سال است اما باطری های ایرانی نهایتاً تا یک سال قابل استفاده هستند.
  حال پس از گذشت چند ماه از هشدارهای داده شده، رییس اتحادیه صنف باطری فروشان و باطری سازان از افزایش 15 درصدی قیمت باطری خودرو در بازار خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه باطری جزء کالاهای اولویت 10 قرار دارداجازه ترخیص به آن داده نشده است هر چند دستور ترخیص کالاهای اولویت 10 که باطری هم جزء این گروه به شمار می آید داده شده اما با گذشت چندین ماه هنوز این دستور عملی نشده است.
  محمود اکبرزاده در خصوص وضعیت بازار باطری گفت: در حال حاضر بازار باطری با کمبود شدید مواجه است و این کمبود هم باعث افزایش قیمت انواع باطری در بازار شده است.
  رئیس اتحادیه باتری سازان از دپوی 200 هزار باتری در گمرکات کشور خبر داد و گفت: این در شرایطی است که بازار با کمبود باتری مواجه است.
  محمود اکبرزاده در نشست خبری خود با خبرنگاران از ناکافی بودن تولید باتری خودرو در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون 65 درصد از نیاز داخلی از تولید داخل تامین شده و 35 درصد باقی مانده باید از طریق واردت تامین شود، این در شرایطی است که هم اکنون باتریهای وارداتی در گمرک باقی مانده اند و به دلیل قرار گرفتن باتری در اولویت 10 اجازه ترخیص آنها داده نمی شود.
  رئیس اتحادیه باطری سازان افزود: از اردیبهشت ماه سال جاری مشکل کمبود باتری در کشور به وجود آمده و باتریهای وارداتی ترخیص نشده اند.
  وی تصریح کرد: تولید باتری در کشور 5 میلیون و 800 هزار دستگاه است در حالی که مصرف 12 میلیون دستگاه برآورد می شود، بنابراین سالانه حدود 6 میلیون و 200 هزار باتری باید از طریق واردات تامین شود.
  به گفته اکبرزاده، چنانچه دولت به روند فعلی ادامه دهد و اجازه ترخیص باتریهای وارداتی را ندهد مصرف باتری در کشور دو برابر می شود، چرا که عمر باتریهای ایرانی نصف باتریهای خارجی است.
  وی در ادامه به گران بودن باتریهای تولیدی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هر آمپر باتری ایرانی 2455 تومان و هر آمپر باتری خارجی 2000 تومان فروخته می شود در حالی که چنانچه واردات قطع شود هر آمپر باتری ایرانی به 3000 تومان افزایش قیمت خواهد داد.
  رئیس اتحادیه باتری سازان تهران به آمارسازی تولید از سوی برخی تولید کنندگان داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون علیرغم واریز مبالغی از سوی خریداران باتری از تولیدکنندگان ایرانی اما متاسفانه محصول با چند ماه تاخیر به دست مصرف کنندگان می رسد در حالی که همین تولیدکنندگان اعلام می کنند مازاد تولید دارد و انبارهای آنها پر است؛ بنابراین این سئوال مطرح می شود که چرا عرصه را با تاخیر صورت می دهند.
  وی خاطرنشان کرد: همچنین در این میان تولیدکنندگان طی چندین مرحله افزایش قیمت را در سال جاری لحاظ کرده اند که تنها با تغییر نام و برچسب باتریهای تولیدی قیمت را افزایش می دهند.
  اکبرزاده در ادامه خواستار نظارت هرچه بیشتر بر عملکرد تولید کنندگان شد و تاکید کرد: نباید اجازه داد تولیدکنندگان با آمارسازی و نیز کمبود عرضه سودهای کلان به جیب زده و قیمت را مدام افزایش دهند.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  من که به شخصه آمپری 3000تومن پول باتری ایرانی نمیدم !!!!!
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  باتری ایرانی و خارجی اختلاف قیمت چندانی نداره الان باتری اتمی شاهین که ساخت ایرانه از Hankok گرون تره یا باتری صبا که تازه خشک هم نیست تفاوت زیادی با باتری های خارجی اتمی نداره اختلاف قیمتش حدود 10.20 تومنه حالبیش اینه شما وقتی باتری عوض میکنی داغی رو از شما میگیره اگر هم ندی بی 50 تا 80 هزار تومن باید به طرف بابت داغی که ندادی پول بدی . در صورتی پول باتری رو از شما کامل میگیره و پول داغی رو کم نمیکنه ولی اگر نخوای داغی رو بدی باید پولش رو به فروشنده بدی رسما فروش باتری تو مملکت ما کلاه برداریه
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

تفاوت باطری ایرانی و خارجی

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •