Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: بازار خودرو منتظر خبری خوش !!

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض بازار خودرو منتظر خبری خوش !!

  گزارشهای مربوط به احتمال لغو تحریم صنعت خودروی ایران و بازگشت خودروسازانی مانند پژو و رنو به صنعت خودروسازی ایران توانست در کالبد نیمه جان این صنعت روحی بدمد. در کنار این موضوع میتوان کاهش قیمت ارز در کشور را هم مزید بر علت دانست به طوری که اکنون آنهایی که بهدنبال خرید خودرو بودند دست نگه داشتهاند تا آثار و تبعات تحولات گذشته را بر قیمت خودرو ببینند.


  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مشرق نیوز، اما در هفتهای که گذشت بازار خودرو بیش از پیش وابستگیاش را به معادلات پیچیده بازار ارز نشان داد به گونه ای که حتی تولیدات به ظاهر وطنی نیز از این قاعده مستثنی نبودند. این رکود همراه با سکوت به قدری زیاد بود که حتی بازار خودروهای صفرکیلومتر را هم تحت تاثیر قرار داد.

  این افول کم نظیر تا جایی پیش رفت که موجب شد حتی خریداران سنتی خودرو که عادت به ثبتنام و تحویل خودرو در فواصل زمانی معین دارند هم دست نگه دارند.

  با این حال در بازار دادوستد خودروهای دست دوم و کار کرده نیز سکون حرف اول و آخر را میزند. شما به این اوضاع اتمام فصل و پایان سفرهای تابستانی را هم اضافه کنید.

  این بازار تا جایی خراب است که پراید 131 EX با موعد تحویل یک ماه 16 میلیون و پانصد هزار تومان ثبتنام میشود که در بازار با همین قیمت به وفور یافت میشود. یکسان بودن قیمت بازار و کارخانه نشانگر این موضوع است که بازار عرضه و تقاضا، تراز خورده و به برابری رسیده است.

  در سمت دیگر بازار، غول خودروسازی نیز به همین مریضی مبتلاست و غیراز پژو 206 تیپدو که همیشه مشتریان ثابت خود را دارد و به نظر میرسد هیچ نیرویی اعم از ارزی یا سیاسی نمیتواند گردن قیمت این نوع پژو را بشکند، بقیه محصولات مشتری خاصی ندارند و افت قیمت محسوسی را تجربه میکنند. بر همین اساس پژو 405 در مدل تک سوز خود 25 میلیون و 700 هزار تومان و در مدل دوگانه سوز 28 میلیون و 400 هزار تومان در بازار قیمتگذاری شد که نشانگر کاهش 5 درصدی در این بازه است.

  بازار خودرو در انتظار خبرهای خوش

  با توجه به رخدادها و اتفاقات ویژهای که در سطح بینالملل رخ داده است و با توجه به پالسهای مثبت جامعه جهانی نسبت به اظهارات امیدوارکننده طرفهای ایرانی در رابطه با مسائل بین المللی، شرکتهای عرضه کننده قطعات خودرو و کارخانه های تامین کننده خدمات خودرویی که بر اثر تحریم های بین المللی روابطشان با ایران قطع یا محدود شده بود خبر از بازگشت شرایط به روزهای خوب و امیدوارکننده قبل دادند.

  شرکت هایی چون کیا، پژو سیتروئن و بویژه رنو برای بازگشت به ایران پیشقدم خواهند شد و برای مثال حجم صادرات قطعات پژو به ایران به قدری بالا بود که این شرکت تمایل دارد مجدداً به این بازار بازگردد و رقیب دیگر پژو در ایران شرکت رنو است که در ایران منافع زیادی داشته و در سال های اخیر سرمایه گذاری های کلانی در کشور انجام داده است که مسکوت ماندن این سرمایه گذاری ها به ضرر این شرکت خواهد بود.

  بنابراین پیشبینی میشود در صورت لغو تحریم صنعت خودرو و همچنین روانسازی جریان نقل و انتقال ارز به داخل کشور بازگشت خودروسازان جهانی به ایران آغاز شود. نکته مهم در این زمینه اعتمادسازی مجدد برای همکاری های مشترک است که البته با توجه به منافع دو طرف این امر ظرف چند ماه آینده محقق شده و همکاری ها از سر گرفته خواهد شد.

  تغییرات قیمتی
  اگر بخواهیم تنها تغییرات خاصه در قیمت خودرو را عنوان کنیم باید به سراغ شرکت جیلیران و محصول چینی این شرکت به نام جیلی EC7 برویم که ناگهان از قیمت 58 میلیونی با صعود 5میلیونی قیمت 63 میلیونی را تجربه کرد ولی دیگر محصولات چینی موجود در بازار به علت کیفیت پایین بازار ساکتی دارند.

  اگر بخواهیم کنشهای موجود و واکنشهای بازار را در رابطه با وقایع بینالمللی اخیر تحلیل کنیم باید بگوییم بازار خودرو داخلی به نسبت خودروهای وارداتی تحت تاثیر کمتری بوده و تاثیرات قیمتی بیشتر روانی است تا منطقی و اقتصادی ولی در سوی دیگر در بازه قیمتهای خودروهای وارداتی تاثیر نوسانات ارزی مستقیم است و نمیتوان از کنار اینگونه تغییرات به راحتی گذشت به صورتی که افت
  5 تا 7 درصدی قیمتها در بازار خودروهای وارداتی به راحتی حس میشد و حتی خریداران این گروه خودروها باز هم در هنگام خرید دست به عصا و با احتیاط عمل میکنند.

  شـتاب تـورم نـزولی شـد

  معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: در دو ماهه اخیر از شتاب تورم به شکل قابل توجهی کاسته شده است از اینرو انتظار ما بر این است که نرخ تورم شهریورماه نسبت به مردادماه روند کاهشی بیشتری را نشان دهد.

  اکبر کمیجانی با بیان اینکه باید شرایط اقتصادی را درک و متناسب با آن تصمیمات مربوطه را اتخاذ کرد، به تسنیم اظهار داشت: در 100 روز اول دولت با ارائه اصلاحیه بودجه 92 و آغاز تدوین لایحه بودجه 93 واقعاً اثبات کرد که پایبند قانون است؛ هماکنون بخشنامه مربوط به بودجه 93 صادر شده و دستگاهها در حال تدوین این بودجه هستند.

  معاون اقتصادی بانک مرکزی در ادامه با تأکید براینکه وظیفه اصلی بانک مرکزی ایجاد ثبات و محدود کردن نوسانات بازار ارز است، خاطرنشان کرد: هدف آقای دکتر سیف بیشتر این منظور بوده اما متاسفانه در جراید این کلمه را گرفتند و روی آن تحلیل و تصریف صورت میگیرد مبنی براینکه رئیس کل بانک مرکزی بدون توجه به شرایط اقتصادی ایران طی دو سال گذشته این چنین میگوید؟
  کمیجانی با بیان اینکه نرخ رشد اقتصادی 9 ماهه ابتدایی سال 91 نسبت به دور مشابه سال 90 منفی 5/4درصد است، تصریح کرد: البته آمار 12 ماهه هم محاسبه شده و در مرحله بررسی نهایی است؛ هفته جاری آمار 9 ماهه را در نماگر اقتصادی شماره 70 در سایت الکترونیکی بانک مرکزی منتشر خواهیم کرد.

  وی ضمن اشاره به اینکه نماگر اقتصادی سال 91 نشان میدهد که نوسانات شدید نرخ ارز در این مدت به خاطر سیاست های اعمال شده در این سال است، اظهار داشت: عمده این دلایل تحریم ها و بخشی هم سیاستهای بیانضباط پولی و مالی بوده که در سنوات گذشته حاکم بوده است.

  البته همیشه یک نوع وضعیت التهاب گونهای را در جهت اعمال سیاستهای پولی و مالی دایماً انبساطی داشتیم که این خود تورم زا بود ولی در اثر واردات شدت تورم کمتر در جامعه مشاهده میشد اما زمانی که تحریمها بطور جدی خود را در مهار درآمدهای نفتی و روابط بانکی و تجاری نشان داد التهابات سیاستهای انبساطی خود را در تورم و نرخ ارز نشان داد.

  کمیجانی درباره فرمول محاسبه نرخ دلار کف بازار در بانک مرکزی به تسنیم اظهار داشت: همانطور که بارها از سوی بانک مرکزی و محققان اقتصادی اعلام شده روشها و مبانی نظری مختلفی برای محاسبه نرخ ارز بکار گرفته میشود شاید یکی از متداولترین این روشها «روش برابری قدرت خرید» باشد.

  وی با تشریح روش برابری قدرت خرید در محاسبه نرخ دلار افزود: در این روش ضمن اینکه کل محیط اقتصاد کلان و متغیرهای اقتصاد کلان مانند تولید، تورم، بهره وری، تراز پرداختها (وضعیت تعادلی و عدم تعادلی در تراز پرداختها) دیده میشود در نهایت دو متغیر اصلی تورم ایران و میانگین وزنی تورم کشورهای طرف تجاری ایران ملاک این محاسبه است.
  ویرایش توسط pedramMC : 09-30-2013 در ساعت 01:25 AM
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •