توصیه رئیس سازمان بورس به مردم:
با فروش خودرو وارد بورس نشوید
پرشین خودرو: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر شرکت های حاضر در بورس و فرابورس به سودهایی که به این سازمان اعلام کرده اند ، دست یابند، جای هیچ حبابی در رشد شاخص بورس باقی نمی ماند.
به گزارش پارس تیونینگ ، علی صالح آبادی گفت: شرکت های حاضر در بورس برای سال 92 پیش بینی 37 هزار میلیارد تومان سود و شرکتهای حاضر در فرابورس نیز 8 هزار میلیارد تومان سود پیش بینی کرده اند که با توجه به ضریب قیمت به سود هر سهم که حدود 6،2 است اگر سود شرکتها محقق شود ، افزایش شاخص واقعی و بدون حباب است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد تأثیر نوسان بازار ارز بر بورس گفت: قیمت طلا و روند کاهشی دارد و پیش بینی نمی شود افزایش یابد و در بازار ارز هم پیش بینی ها یا ثبات است یا کاهش؛ بنا بر این طبیعی است سرمایه ها روانه بورس شود.
صالح آبادی ادامه داد: اما مهم ثبات نرخ ارز است چرا که بنگاههای اقتصادی باید قادر باشند نسبت به تعهدات خود برنامه ریزی کنند.
وی همچنین به افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند ، توصیه کرد افراد با سرمایه مازاد خود و با قصد بلند مدت وارد بورس شوند و به هیچ وجه با فروش خانه و خودروی خود و آن هم با دید سود اندوزی کوتاه مدت اقدام به خرید سهام نکنند.