عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل مگاموتور:
بقای صنعت خودروسازی کشور با توسعه محصول و محوریت ساخت داخل

مجید فهیمه امیری ارتقای صنعت خودرو کشور به منظور اخذ استانداردها و الزامات قانونی با محوریت تولید داخل و کاهش وابستگی به خارج از کشور را رمز بالندگی و بقای صنعت خودرو و گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از سایپانیوز، مجید فهیمه امیری با اهمیت تاکید بر توسعه محصول در ارکان مختلف صنعت خودروسازی، اتاق سازی، طراحی، زیبایی و ارگونومی و ... گفت: توسعه قوای محرکه از نکات مهم صنایع خودروسازی کشور می باشد که واحد پژوهش و توسعه باید به آن نگاه ویژه داشته باشد.
قائم مقام مدیرعامل مگاموتور با تاکید بر حرکت در مسیر ارتقای محصولات به منظور اخذ استانداردها و الزامات قانونی گفت: تحقیق و توسعه مگاموتور در سال 1391 برنامه های توسعه محصول را با محوریت تولید داخل، کاهش وابستگی به خارج از کشور و همچنین ارتقای محصولات به منظور اخذ استانداردها و الزامات قانونی با جدیت دنبال نمود.
وی همچنین در خصوص پروژه های انجام شده در مگاموتور افزود: پروژه های مختلفی در حوزه های موتور، گیربکس، اکسل و الکترونیک به انجام رسیده و بخش اندکی از بعضی از این پروژه ها باقی مانده که در حال تکمیل می باشد.
وی از مهمترین پروژه های انجام شده در سال 1391 به چهارده مورد اشاره کرده و گفت: پروژه های توسعه موتور M13GS، اخذ استاندارد یورو 4 خودروی تیبا، اخذ استاندارد یورو 4 نیسان بنزینی و دوگانه سوز، پروژه طراحی و ساخت ترمزهای طرح مگاموتور، پروژه سیستم ABS بعنوان منابع جدید منطبق به محصولات، پروژه نصب سیستم ترمز ضد قفل ABS بعنوان منبع دوم روی خودرو تیبا، پروژه بهینه سازی سیستم ترمز خودرو نیسان وانت، نمونه سازی و تولید اکسل های جلو و عقب خودرو 151، راه اندازی و ارتقاء دستگاه دینامومتر اینرسی ترمز، پروژه تنظیم زوایای اکسل جلو خودرو نیسان وانت، پروژه ساخت داخل کالیپر ترمز خودرو تیبا، پروژه ساخت داخل کالیپر ترمز خودرو نیسان وانت، پروژه توسعه اکسل خودروی X100 متناسب با قوای محرکه یورو چهار، طراحی سیستم تعلیق بهینه برای پلتفرم X200، مهندسی معکوس ساخت ECU، طراحی و نصب سیستم هیبرید TTR برروی خودروی پراید، پروژه اصلاح طرح هوزینگ دیفرانسیل گیربکس تیبا، پروژه بهبود سیستم تعویض دنده گیربکس تیبا، پروژه توسعه گیربکس متناسب با موتور M13 Euro 4، پروژه توسعه قوای محرکه سایپا 151(بخش گیربکس) ، پروژه دوبل برنجی نمودن دنده و اصلاح جاروی دنده عقب2 در گیربکس های تیبا و X100، پروژه توسعه گیربکس اتوماتیک خودروی سایپا 232 از مهمترین پروژه های انجام شده در سال گذشته بود که خوشبختانه همه این پروژه ها با موفقیت به پایان رسید.
مهندس فهیمه امیری در خصوص پروژه اخذ استاندارد یورو 4 خودروی تیبا گفت: ارتقای استاندارد آلایندگی خودروی تیبا به یورو چهار نیز در راستای ارتقای محصول و اخذ استاندارد آلایندگی تعریف و اجرا گردید. موتور M15 در سال های گذشته توسط مگاموتور توسعه یافته بود. در طراحی این موتور قابلیت ارتقا به استاندارد آلایندگی یورو چهار نیز در نظر گرفته شده بود. به این منظور نیاز بود که با ایجاد تغییراتی در کاتالیست و کالیبراسیون موتور و خودرو به سطح استاندارد مورد نظر ارتقا یابد. در پروژه اخذ استاندارد آلایندگی یورو چهار این هدف مهم دنبال شد که با موفقیت به پایان رسید.
وی همچنین در پایان افزود: در راستای خودکفایی و ساخت داخل کردن قطعات سیستم EMS خودرو، پروژه مهندسی معکوس ساخت ECU، با هدف انجام و استخراج نقشه مدار و برد PCB اقدام به ساخت نمونه در داخل کشور کرد و تا کنون 5 نمونه از ECU های ساخته شده در حال انجام تستهای عملکردی می باشد. با اجرای پروژه های مذکور سالانه از خروج منبع بزرگی از ارز جلوگیری خواهد شد، به امید روزی که بتوان صادر کننده تکنولوژی های نوین در کشور باشیم، فعالیت های خود را هر روز بیشتر از دیروز دنبال خواهیم نمود.