مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با تصویب طرح پرداخت حق العمل کاری جایگاه داران در مجلس شورای اسلامی، حق العمل جایگاهداران عرضه کننده فرآورده و سی.ان.جی با محاسبه قسمتی از فروش فرآورده پرداخت خواهد شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، مصطفی کشکولی با بیان این که پیش از این جایگاه داران مبلغی به عنوان کارمزد به صورت ماهانه از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران دریافت می کردند، افزود: با تصویب این طرح جایگاهداران از این پس قسمتی از فروش فرآورده را در قالب فرمولی به عنوان حق العمل دریافت خواهند کرد.
وی اظهار داشت: برای نمونه اگر فروش بنزین 700 تومان در هر لیتر مبنا قرار گیرد، بخشی از این مبلغ (مثلا 20 تومان) به عنوان حق االعمل حاصل از فروش فرآورده به جایگاهدار اختصاص خواهد داشت.
کشکولی گفت: تصویب طرح حق العمل کاری جایگاهداران در قانون بودجه امسال علاوه بر بهبود ارائه خدمات این بخش، موجب خواهد شد جایگاه داران حق العمل مربوط به فروش فرآورده و سی ان جی را بموقع دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان این که هم اکنون بیش از پنج هزار جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و سی.ان.جی در کشور فعال است، گفت: با توجه به فعالیت 3060 جایگاه عرضه فرآورده و 2021 جایگاه عرضه سی ان جی، این شیوه به سهولت و اطمنیان دریافت حق العمل برای جایگاهداران کمک خواهد کرد.
کشکولی تاکید کرد: مصوبه مربوط به پرداخت حق العمل به جایگاه داران (بر اساس محاسبه قسمتی از فروش فرآورده) مرهون تلاش های شرکت ملی پالایش و پخش و حمایت مجلس شورای اسلامی در تصویب آن است.