تا مهر 92 صورت می گیرد
بهره برداری از خط 9 بی.آر.تی


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خط 9 اتوبوس های BRT در مسیر بزرگراه امام علی (ع) تا پیش از مهرماه به بهرهبرداری خواهد رسید.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار کرد: خط 9 سامانه اتوبوس های تندرو از انتهای شرقی بزرگراه ارتش آغاز می شود و با ادامه مسیر در بزرگراه امام علی (ع) تا شهرری ادامه خواهد یافت.
وی افزود: این خط با طول حدود 35 کیلومتر به یکی از مهمترین خطوط اتوبوس های تندرو تبدیل خواهد شد چرا که ضمن اتصال شمال به جنوب شهر ، گامی در راستای تکمیل شبکه اتوبوس های تندرو محسوب می شود.
تشکری ادامه داد: عملیات آماده سازی فاز نهایی خط 9 سامانه اتوبوس های تندرو در مسیر بزرگراه امام علی (ع) آغاز شده و در تلاشیم که این خط را تا پیش از مهرماه تکمیل و به بهره برداری برسانیم تا با آغاز مهرماه شبکه اتوبوسرانی بتواند با ظرفیت و توان بیشتر به شهروندان خدماترسانی کند.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: خطوط اتوبوسهایBRT با وجود آنکه تنها 4 درصد از شبکه خطوط را تشکیل می دهند در حال حاضر روزانه بیش از 2 میلیون مسافر را در شهر جابه جا می کنند، که با ورود سری جدید اتوبوس های دوکابین و بهره برداری چند خط دیگر از این سامانه شاهد افزایش سهم جابهجاییهای اتوبوس های تندور در شهر خواهیم بود.
معاون شهردار تهران گفت: با بهره برداری از دو خط جدید اتوبوس های BRT در مسیر بزرگراه صدر و امام علی (ع)، این شبکه به زودی تکمیل خواهد شد و قادر به خدمات رسانی بهتر و مناسبتر به شهروندان می شویم.