با بومی سازی قالب های دایکست مورد نیاز صنعت در شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو، این شرکت طراحی و ساخت قالب های دایکست موتور TU3 را آغاز کرده که یک و نیم میلیون یورو صرفه جویی نصیب صنعت کشور می کند.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس، اصغر ربیعی مدیر عامل شرکت قالب های پیشرفته ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: پروژه خودکفایی قالب های دایکست مورد نیاز صنعت، با تلاش شبانه روزی متخصصان این شرکت و در مدت یک سال به اجرا در آمد و ایران به جرگه دارندگان دانش فنی قالب های دایکست پیوست.

وی افزود: علاوه بر خود کفایی در زمینه طراحی و ساخت قالب های دایکست، در خصوص خودکفایی فولاد های مورد نیاز این قالب ها نیز پروژه هایی با تولید کنندگان بزرگ فولاد به اجرا در آمده و در نتیجه آن، فولادهای مورد نیاز این قالب ها در شرکت های سازنده فولاد کشور تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت قالب های پیشرفته، حمایت مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو را دارای نقش مم در تعریف و اجرای این پروژه دانست و گفت: قالب های دای کست با استفاده از تجهیزات موجود و دانش و توان کارکنان در شرکت قالب های پیشرفته بومی سازی شده است.
ربیعی یاد آور شد: قالب های پروگرسیو مورد نیاز صنعت نیز از سال 85 در این شرکت خودکفا شده است.