رنوی فرانسوی در بسیاری از کشورهای خاورمیانه محبوب است.
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، گروه خودروسازی رنو شاهد افزایش 15 درصدی در حجم فروش خود در کشورهای خاورمیانه در 5 ماه اول 2013 در مقایسه با سال گذشته بوده است.
این گروه فرانسوی دلیل موفقیت خود را افزایش تقاضا برای مدلهای داستر 4x4، فلوئنس، کولئوس میداند. از ابتدای سال جاری تا ماه می، رنو در کل منطقۀ خاورمیانه به تعداد 6.885 عدد خودرو فروخته است.
در امارات متحده عربی، فروش رنو 42% افزایش یافت و به طور مشخص مدل SUV-S، 10% از سهم فروش را به خود اختصاص داد. مدل داستر رنو نیز به عنوان پنجمین خودروی محبوب در این کشور شناخته شد.
در عمان نیز فروش خودروی فرانسوی رنو از افزایش 11 درصدی برخوردار بود. رنو همچنین با مدلهای فلوئنس، داستر و سافران در میان سه خودروی برتر اروپایی قرار گرفت.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی عربین بیزنس، در کویت نیز فروش خودروهای رنو 9%، در عراق 183% و در کشورهای همسایۀ شرقی نیز 16% افزایش یافت. در فوریه سال جاری بود که رنو از احداث واحدهای جدید و پروژههای بزرگ برای افزایش فروش خود در کشورهای منطقه خبر داد.
این اقدام رنو در راستای هدف تبدیل شدن به برند شمارۀ یک خودروهای اروپایی تا سال 2016 بوده است. تحت این عنوان بسیاری از کشورهای خاورمیانه از جمله افغانستان، بحرین، ایران، عراق، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، سوریه و امارات متحده عربی از بازارهای هدف رنو برای افزایش فروش هستند.