معاون سازمان ملی استاندارد:
بی اطلاعی سازمان استاندارد از مهلت خودروسازان


معاون سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان استاندارد در جریان تشکیل جلسه مربوط به دادن مهلت به خودروسازان برای نصب دو ایربگ روی محصولاتشان تا پایان سال نبوده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، بهادر کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا دولت بدون اطلاع سازمان استاندارد مهلت دوبارهای را به خودروسازان برای نصب دو ایربگ روی محصولاتشان داده است؟ توضیح داد: موضع سازمان استاندارد همان موضعی است که رئیس آن چند روز پیش اعلام کرد. سازمان استاندارد در جریان این مصوبه و تشکیل جلسه مربوط به آن نبوده است.
او با خودداری از ارائه جزئیات بیشتر در این باره اظهار کرد: هماکنون امکان نصب دو ایربگ روی کلیه خودروهای داخلی به جز دو مدل یعنی پژو پارس و پژو 405 وجود دارد و امیدواریم خودروسازان این موضوع را با جدیت دنبال کنند.
وی افزود: از نظر ما زمانبندی مربوط به نصب دو ایربگ روی خودروهای داخلی مشخص بوده و ابلاغ شده است.
معاون سازمان ملی استاندارد درباره دو مدل خودرویی که هنوز امکان نصب ایربگ روی آنها وجود ندارد، عنوان کرد: در حال حاضر فرایند طراحی جلوی داشبورد این دو خودرو در حال انجام است تا امکان نصب ایربگ دوم نیز روی این دو خودرو به وجود آید.
وی گفت: همچنین در حال حاضر برخی از پرایدهای تولیدی دارای دو ایربگ هستند.
به گزارش ایسنا، طبق قانون از ابتدای امسال تمام سواریهای داخلی باید به دو کیسه هوا تجهیز میشدند که خودروسازان موفق به این کار نشدند. با این وجود چندی پیش اعلام شد که دولت به خودروسازان تا پایان برای نصب دو ایربگ روی محصولاتشان مهلت داده است.