بی توجهی بازار خودرو به رفتن رنو


فعالان صنعت خودرو در تحلیل خود از تاثیر قطع همکاری شرکت رنو فرانسه با ایران تحت فشارهای تحریمی آمریکا بر صنعت خودرو معتقدند که اولا نباید این تحریم را خیلی بزرگ جلوه داد؛ ضمن اینکه بازارهای جایگزین برای تامین قطعات پیدا میشود.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، در نهایت پس از انتشار اخبار ضد و نقیضی مبنی بر تعلیق همکاری رنو با شرکتهای خودروساز، هفته گذشته مدیر بخش اجرایی رنو از اجبار آمریکا برای ترک شرکت رنو از ایران خبر داد و عنوان کرد در غیر این صورت از هر گونه فعالیت در آمریکا منع خواهیم شد.
البته اظهارات او در حالی در رسانههای خبری منتشر شد که خودروسازان ایرانی نه تنها رفتن رنو از ایران را تایید نمیکنند، بلکه صحبتهایی از تولید محصولات جدید این شرکت نیز در ایران به میان میآورند.
در عین حال با قطع همکاری رنو با ایران تولید محصولات شرکتهای خودروسازی را که نیاز مبرمی به قطعات وارداتی این شرکت دارند با ابهاماتی همراه کرده است که از این میان باید به تولید تندر-90 اشاره کرد که طی روزهای اخیر با انتشار این اخبار که هنوز مورد تایید نهایی قرار نگرفته است با مشکلاتی در چرخه تولید روبهرو شده است.
محمد رضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعهسازان در این خصوص میگوید: نباید مشکل رنو را زیاد بزرگ کنید؛ چراکه این امر باعث خشنودی کشورهای غربی شده و آنها را در رسیدن به اهداف خود که همان ضربه زدن به اقتصاد ایران هست امیدوار میکند.
به گزارش تسنیم، وی از ارائه توضیحات درباره چگونگی تامین قطعات وارداتی مورد نیاز تولید تندر90 خودداری کرد و گفت: با رفتن رنو خودروسازان قطعات خودروهای خود را از بازارهای دیگری تامین خواهند نمود.