در آخرین جلسه شورای رقابت بررسی شد
تخصیص ارز مبادله ای به خودروسازان


رئیس شورای رقابت با تشریح جزئیات جلسه اخیر این شورا، گفت: در این جلسه مقرر شد جزئیات تخصیص ارز مبادلهای به خودروسازان مشخص شود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، جمشید پژویان در مورد جلسه روز یکشنبه هفته جاری شورای رقابت، اظهار داشت: در این جلسه موضوع تخصیص ارز مبادله ای به خودروسازان مطرح و در مورد رقم اعلام شده از سوی بانک مرکزی صحبت شد.
وی ادامه داد: به دلیل اینکه جزئیات مربوط به تخصیص ارز مبادله ای به خودروسازان در گزارش بانک مرکزی نیامده بود، مقرر شد اطلاعات تکمیلی در این مورد از خودروسازان دریافت شود.
وی توضیح داد: احتمالاً بانک مرکزی اطلاعات مربوط به جزئیات این موضوع را در اختیار نداشته و به همین دلیل قرار شد این اطلاعات از خودروسازان دریافت شود.
پژویان با بیان اینکه موضوع میزان تخصیص ارز مبادله ای به خودروسازان در جلسه بعدی شورای رقابت مورد بررسی قرار میگیرد، افزود: برخی خودروسازان در مورد بعضی از تولیداتشان اطلاعات لازم را به شورا ارائه نکرده اند و به همین دلیل نرخ تورم این خودروها هنوز نهایی نشده است.
وی تصریح کرد: برای تعیین نرخ تورم این خودروها مانند سوزوکی که به صورت سی کی دی تولید میشوند، باید شرکتهای خودروساز اطلاعات لازم را به شورای رقابت ارائه کنند تا پس از آن، بانک مرکزی بر اساس این اطلاعات، نرخ تورم خودروها را اعلام کند.
به گزارش فارس، رئیس شورای رقابت در پایان از بررسی موضوع آبونمان مخابرات و دستورالعمل قیمت گذاری راه آهن در جلسه اخیر شورای رقابت خبر داد و گفت: این مسئله طی هفته های آینده نهایی خواهد شد.