رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به تردد روزانه حدود 7 میلیون وسیله نقلیه در خرداد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 1042 دستگاه تردد شمار فعال (رفت و برگشت) در محورهای شریانی و اصلی کشور نصب شده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، شهریار افندی زاده با اشاره به نصب 472 دستگاه دوربین نظارت تصویری فعال در محورهای شریانی کشور گفت: در حال حاضر 1042 دستگاه ترددشمار فعال (رفت و برگشت) در محورهای شریانی و اصلی کشور نصب شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در خرداد ماه روزانه تردد حدود 7 میلیون وسیلهنقلیه ثبت شده است، اظهار داشت: استان های البرز، تهران و مازندران بالاترین میزان تردد و استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسانجنوبی پایینترین تردد را براساس نرخ جریان تردد در ماه گذشته داشته اند.
به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه در سه ماه ابتدای امسال بیش از یک میلیون تماس با شماره تلفن گویای 141 از سوی مخاطبان انجام شده است، افزود: اطلاعات اعلام شده از طریق این شماره و همچنین سیستم سامانه پیامک 1000141 که بهترین مسیر و بهینهترین مسافت را با ارسال کد مخابراتی شهر مبدأ و مقصد به این سامانه بدون صرف هزینه اعلام میکند، به صورت هر دو ساعت یک بار در صورت لزوم اطلاعات جدید وارد میشود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: سایت مرکز به آدرس www.iran141.ir هم با اطلاعات جادهای را در اختیار مسافران قرار می دهد ضمن آنکه در ماههای اخیر، 60 درصد به کاربران سایت افزوده شده است.