تردید رنو برای ماندن در ایران!


داستان رنو و خودروسازی ایران گویا وارد مرحله حساسی شده و اگرچه هنوز میان آنها جدایی نیفتاده است، اما ظاهرا طرف فرانسوی چندان به ادامه همکاریها خوشبین نیست.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، دنیای اقتصاد نوشت: همین یکی دو هفته پیش بود که رنو در نامه ای به قطعه سازان ایران، از سختیهای ادامه همکاری با خودروسازی کشور به خاطر اعمال تحریمهای جدید توسط آمریکا خبر داد، اما در عین حال ابراز امیدواری کرد که با بهبود شرایط، به فعالیتش در «جاده مخصوص» ادامه بدهد.


رنو در آن نامه البته از خودروسازان ایرانی نیز بابت بدقولی مالی شان گله کرده و گفته بود این موضوع در کنار تحریمهای جدید، ماندن در ایران را سخت کرده است.


حالا هم سخنگوی رنو میگوید: این شرکت مشغول بررسی تحریمهای جدید آمریکا علیه خودروهای ایران است، زیرا شرایط پیچیده شده و باید دقیق تر به این اتفاقات نگاه کرد.


وی تاکید کرده که رنو هم اکنون در حال بررسی دقیق این مساله است که تحریمهای جدید آمریکا از نظر فنی چه تاثیری خواهند داشت.


به گفته سخنگوی رنو، تحریمهای جدید ایالات متحده، هرگونه عرضه (قطعات خودرو) به ایران را به کلی ممنوع کرده است و این نکته مهمی به شمار میرود.


او در گفت و گو با سایت «جاست اوتو» همچنین ادعای ایران خودرو مبنی بر تولید دو محصول جدید رنو در این شرکت را نیز به نوعی رد کرده، اما در عین حال گفته که طرف فرانسوی به تعهدات قبلی خود به ایرانیها احترام میگذارد.


ایران خودرو به تازگی اعلام کرده که به توافقی مقدماتی با رنو برای تولید دو نوع خودروی جدید در سالجاری میلادی دست یافته است و حالا سخنگوی رنو با تردید در این مورد صحبت به میان میآورد.


در حال حاضر تندر-90 و مگان تنها محصولات تولیدی این شرکت در ایران به شمار میروند و البته فعلا تیراژی پایین دارند. گویا اصلیترین مشکل حال حاضر رنو با خودروسازان ایرانی، بدهیشان است و حالا تحریمهای جدید آمریکا نیز به آن اضافه شده تا در کنار سایر مسائل، انگیزه این شرکت فرانسوی را برای ماندن در ایران کم کند.