سازمان منطقه آزاد كیش خبر داد
تسهیلات برای ورود خودروهای برقی


سازمان منطقه آزاد كیش برای ورود خودروهای برقی و خورشیدی صفر كیلومتر به این جزیره عوارضی دریافت نمی كند و در پرداخت عوارض پلاك گذاری و تردد سالانه تخفیف قائل می شود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا و كاهش مصرف سوخت سازمان منطقه آزاد كیش تسهیلات ویژه ای را برای ورود خودروهای برقی و خورشیدی در نظر گرفته است.
سازمان منطقه آزاد كیش برای ورود خودروهای برقی و خورشیدی عوارض ورود دریافت نمی كند و برای پرداخت عوارض پلاك گذاری 70 درصد تخفیف و همچنین برای عوارض تردد سالانه 50 درصد تخفیف قائل می شود.
همچنین این سازمان مدت ماندگاری خودروهای برقی و خورشیدی در جزیره كیش را 17 سال اعلام كرده است.
بنا بر این گزارش، همچنین سازمان منطقه آزاد كیش در خصوص خودروهای هیبریدی (در سیستم پیشرانه آنها یک موتور احتراق داخلی (معمولاً بنزینی) در کنار یک یا چند موتور الکتریکی قرار دارد) عوارض ورود دریافت نمی كند و برای پرداخت عوارض پلاك گذاری 80 درصد تخفیف و همچنین برای عوارض تردد سالانه 50 درصد تخفیف در نظر گرفته است.
گفتنی است سازمان منطقه آزاد كیش حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی های نو را در دستور كار خود داده است و در ماه های اخیر برای آشنایی و تشویق مردم به استفاده از انرژی خورشیدی جهت تولید برق، اقدام به نصب آرایه های خورشیدی در بام 40 آلاچیق در سواحل كیش كرده است كه بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.