رئیس پلیس راهور تهران از تسهیلات ویژه برای ترخیص موتورسیکلتها و خودروهای متخلف توقیف شده در پارکینگهای تهران در هفته ناجا خبر داد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


به گزارش پارس تیونینگ ، سردار حسین رحیمی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: هدف از شکلگیری پلیس در جمهوری اسلامی ایران ایجاد انضباط اجتماعی و امنیت پایدار در موقعیت های مختلف است.
وی با اشاره به تاریخچه ادغام نیروی انتظامی، گفت: این سازمان با ادغام چند نهاد دیگر( شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی) شکل گرفت و وضعیت رو به رشدی را طی کرد؛ در روزهای اول ادغام، تنها لباس ها یکسان شد اما نباید فراموش کرد در حقیقت سه فرهنگ متفاوت در هم ادغام شدند و اغلب پرسنل افرادی قانع و منضبط بودند.
به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، در آن زمان کشور در وضعیت سخت امنیتی قرار داشت اما با وجود ادغام، پرسنل وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و امروز به جرئت می توان گفت پلیس جمهوری اسلامی ایران یکی از مقتدرترین پلیس ها نه در منطقه بلکه در دنیاست.
وی یادآور شد: پلیس کشور ما ضمن آگاهی به ماموریت های خود به این بلوغ رسیده که وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد به طوری که توقعات و انتظارات مردم از پلیس در سطح بالایی قرار گرفته است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شاید در گذشته در نقاط مختلف کشور شاهد جرایمی نظیر گروگان گیری و سرقت های خشن بودیم اما امروز مردم با وقوع یکی از این جرایم واکنش نشان می دهند و حسن انجام وظایف پلیس منجر به ایجاد انتظارات برای مردم شده که تمامی آنان بحق است.
رحیمی به آموزشهای تخصصی و بسیار فنی ماموران پلیس اشاره کرد و افزود: امروز شاهد آموزش کارکنان پلیس به صورت فنی و تخصصی در دانشکده های مختلف دانشگاه علوم انتظامی امین هستیم.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: هم اکنون، در صورت وقوع جرم در کشور، پلیس در کمتر از 48 ساعت موفق به کشف آن می شود.
وی با اشاره به اینکه وقوع جرایم با پدیدههای مختلف اجتماعی ارتباط تنگاتنگی دارد، اذعان داشت: زمانی که تورم و بیکاری در جامعه افزایش می یابد، باید شاهد وقوع جرایم خرد باشیم اما پلیس با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم توانسته با وجود مشکلات اقتصادی در بحث امنیت به توفیقات خوبی دست پیدا کند.
رحیمی یکی دیگر از موفقیتهای پلیس را ایجاد انضباط اجتماعی دانست و افزود: کاهش دو یا سه هزار کشته سوانح رانندگی در کشور با وجود اینکه جاده ها تغییر قابل محسوسی نداشته و نیز ایمنی خودروها افزایش پیدا نکرده و از سویی شاهد افزایش سفرهای درون و برون شهری هستیم این امر حاکی از آن است که پلیس با درایت، مدیریت و تلاش توانسته به این موفقیت دست یابد.
وی افزود: امروز پلیس ما در یک شرایط ایده آل و قابل قبول است و این روند صعودی وبلوغ را در تمامی بخش های ناجا شاهد هستیم.
رئیس پلیس راهور پایتخت در پاسخ به خبرنگار پلیس مبنی براینکه چه خبر خوشی برای شهروندان تهرانی دارید، گفت: از روز شنبه 13 مهرماه تا پایان هفته نیروی انتظامی، کلیه خودروها و موتورسیکلتهای متخلف در پارکینگ ها با مساعدت های ویژه با اخذ حداقل مدارک ترخیص خواهند شد.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: شهروندان تهرانی می توانند با مراجعه به ستادهای ترخیص اطلاعات کامل در این خصوص را دریافت کنند.
رحیمی در خاتمه خاطرنشان کرد: بخشی از خدمت در نیروی انتظامی تکلیف و بخش اعظم آن توفیق الهی است و برآوردن نیازهای مردم که همان برقراری نظم و امنیت است، توفیقی الهی است.