مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
عصر خودرو: مهندسان آلمانی از یک تاکسی تک نفره عجیب رونمایی کرده و اظهار داشتند که این وسیله نقلیه می تواند برای آینده شهرهای پرجمعیت کاربردی باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از مهر، نمونه اولیه این وسیله نقلیه با نام Voi توسط دانشجویان دانشگاه فناوری مونیخ با همکاری موسسه فناوری نانیانگ سنگاپور ساخته شده که در سومین نمایشگاه بین المللی اتومبیلهای الکترونیک تایوان رونمایی شده است.
مخترعات این اتومبیل اظهار داشتند که چالاکی این وسیله نقلیه و قیمت آن چون یک اسکوتر است اما در عین حال این وسیله همچون یک اتومبیل ایمن و راحت است.
اتومبیل چند منظوره الکترونیک و دارای دوچرخ Voi است که مخترعان آن را کم هزینه و چالاک چون یک اسکوتر و ایمن و راحت چون یک اتومبیل توصیف کرده اند
این اتومبیل دارای یک محافظ است که می توان آن را برای کارهای مختلف تغییر داد، براساس اعلام مخترعان تاکنون نسخه مسافری این وسیله رونمایی شده است اما آنها درنظر دارند کاربردهای آشپزخانه ای این وسیله نقلیه را نیز بسازند. این اسکوتر دوچرخ به عنوان یک وسیله نقلیه برای شهرهای پرجمعیتی طراحی شده که ترافیک در آنها یک مشکل اصلی به شمار می رود.
سازندگان این وسیله نقلیه اظهار داشتند که برای هرکس که در یک کلان شهر زندگی می کند، ساعتها گیرکردن در ترافیک جزئی از زندگی شده است. ترافیک حرکت با سرعت را در وسایل نقلیه ای چون اتومبیل یا تاکسی دشوار ساخته است.
آنها یادآور شدند: درحالی که موتورسیکلت می تواند یک گزینه مناسب برای رهایی از ترافیک سنگین شهری باشد، این گزینه همواره برای همه افراد مطرح نبوده است، چرا که بسیاری از افراد می خواهند ایمن، راحت و مهمتر از همه این که بدون خیس شدن زیر باران به محل کار خود برسند.
وسیله نقلیه دوچرخ و الکتریکی Voi در شکل مسافربری خود آزمایش شده است
قرارگیری راننده در پشت این اسکوتر امکان ایجاد یک طراحی فشرده را فراهم کرده است به طوری که کابین مسافر در جلو و به طور محصور شده ای قرار گرفته است.
این اسکوتر سبک می تواند با سرعت 48 کیلومتر در ساعت حرکت کند و برد آن به 80 کیلومتر می رسد.
براساس اظهارات طراحان این اسکوتر الکتریکی تنها به جابه جایی مسافر محدود نمی شود بلکه می توان محافظ جلوی آن را برداشت و یا حتی آن را به یک آشپزخانه سیار تبدیل کرد
در زبان ویتنامی واژه Voi به معنای فیل است که از آن به عنوان نماد ایمنی و شیوه هوشمندانه حمل و نقل یاد می شود.
این اسکوتر سبک وزن با سرعت 48 کیلومتر در ساعت بدون داشتن هیچ گونه انتشار کربنی حرکت می کند