عضو انجمن قطعه سازان خودرو از تعطیلی 137 واحد تولیدی قطعات خودرو و تعدیل 50 درصدی کارگاه های تولید قطعات خبر داد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از خبر آنلاین، محمد رضا نجفی منش، عضو انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه دخالت های شورای رقابت در قیمت گذاری باعث رکود در صنعت خودرو شد اظهار داشت: هیچ نقطه ای در دنیا دولت در بحث قیمت گذاری خودرو دخالت نمی کند برای حل یک موضوع نباید صورت مسئله را پاک کرد.
وی با اشاره به وضعیت نابسامان قطعه سازان خاطر نشان کرد: صنف قطعه ساز خواستار حمایت بیشتر تولید از سوی رییس جمهور منتخب است و اینکه دخالت دولت در امر قیمت گذاری را تا حد امکان کاهش دهد.
نجفی منش با اشاره به آمار کاهش تولید خودرو طی سال گذشته و دو ماهه ابتدای سال جاری افزود: دخالت های بی مورد دولت باعث کاهش 46 درصدی تولید خودرو در سال 91 و کاهش 50 درصدی تولید خودرو طی 2 ماهه ابتدای سال جاری شد.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 137 واحد تولید قطعه سازی تعطیل شده و بین 30 تا 50 درصد از کارگاههای تولیدی نیز یا تعدیل نیرو داشته اند و یا به صورت نیمه وقت فعالیت می کنند.
نجفی منش با بیان اینکه در بحث صادرات قطعه نیز با مشکل مواجه هستیم گفت: در گذشته به کشورهایی که خودرو صادر می شد قطعه آن خودرو نیز صادر می شد اما با گسترش تحریم ها این موضع نیز منتفی شد.
وی با انتقاد از بی تدبیری مسئولین در داخل کشور گفت: تبلیغات منفی داخلی در خصوص بی کیفیتی خودرویی نظیر پراید باعث شد بازار این خودرو در عراق را از دست بدهیم.