تعقیب سارقان خودروهای گران تا لب مرز

شش عضو باندی که با دزدیدن خودروهای شاسی بلند و گرانقیمت، آنها را به قیمت ناچیز در نقطه صفر مرزی میفروختند، با عملیات ویژه ماموران انتظامی شهرستان پردیس در شرق استان تهران بازداشت شدند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ رستگاری، رئیس پلیس شهرستان پردیس در این باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان در ارتباط با سرقت یک دستگاه خودروی گرانقیمت وی، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه معلوم شد مالباخته خودروی چند صد میلیونی در محلی خلوت پارک کرده بوده که سارق یا سارقان آن را سرقت می کنند.
رئیس پلیس شهرستان پردیس اضافه کرد: با شروع تحقیقات، ماموران اطلاع یافتند خودرو از سوی اعضای باندی که در زمینه سرقت خودروهای گرانقیمت فعالیت دارند، دزدیده شده است.
سرهنگ رستگاری تصریح کرد: با به دست آمدن این سرنخ، ماموران محل های مختلف شهر را کنترل و سارق که با خودروی سرقتی قصد خروج از شهر را داشت، دستگیر کردند.
شناسایی باند بزرگ سرقت
فرمانده انتظامی پردیس اضافه کرد: با دستور قضایی و آغاز تحقیقات از متهم، وی اعتراف کرد عضو یک باند از سارقان حرفه ای و سابقه دار است که با ربودن خودرو های شاسی بلند و گرانقیمت، آنها را به استان های شرقی کشور منتقل کرده و در نقطه صفر مـــرزی هر دستگاه خودرو را پنج تا ده میلیون تومان می فروشند.
سرهنگ رستگاری عنوان کرد: در پی این اعتراف، یک تیم ویژه از ماموران دستگیری متهمان را در دستور کار قرار دادند و طی عملیاتی گسترده در پردیس، کرج و یکی از شهر های مرزی در استان سیستان و بلوچستان پنج عضو دیگر این باند را نیز دستگیر و به پلیس آگاهی پردیس منتقل کردند.
رئیس پلیس شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: متهمان به چند فقره سرقت خودرو های گرانقیمت و فروش آنها به قیمت های ناچیز اعتراف کردند.
به گزارش جام جم، وی با اشاره به شگرد این باند سرقت گفت: شش سارق تبهکار که از متهمان حرفه ای و سابقه دار در زمینه سرقت خودرو هستند با کمین در محله های مختلف و شناسایی خودرو های گرانقیمت که تجهیزات ایمنی نداشت، این خودرو ها را سرقت و به شهر های مرزی منتقل می کردند.
وی یادآور شد: با دستور قضایی، تحقیق از متهمان ادامه دارد.
سرهنگ رستگاری با هشدار به مالکان خودروها، از آنها خواست خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی مجهز و از قرار دادن مدارک خودرو در وسیله نقلیه خودداری کرده و اگر قصد توقف طولانی مدت دارند، از پارکینگ های عمومی استفاده کنند.