مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به گزارش پارس تیونینگ به نقل از موج، ماجرا از آنجا آغاز می شود که شرکت «ایران خودرودیزل» در تازه ترین پیام بازرگانی خود در صدا و سیمای کشور از تولید و عرضه کامیون جدید و داخلی «آریا» که مجهز به موتور «مرسدس بنز» است خبر می دهد.
حال دوستان ما در واحد خبر سیما و طی روز گذشته، این پیام بازرگانی را به دلیل نام بردن از موتور «مرسدس بنز» و بیان «تولید ملی افتخار ملی» مورد تمسخر قرار دادند.
نکته جالب در این اتفاق، عدم آگاهی ما از تولید موتور «مرسدس بنز» در شرکت ایدم تبریز است، تا پیش از برخی روابط غیر عادی تجاری(تحریم)، شرکت ایدم که از شرکت های تابعه ایران خودرودیزل است تولیدات قوای محرکه خود را در زنجیره و شبکه جهانی شرکت مرسدس بنز آلمان عرضه می کرد و امروز این تولیدات با همان نام در محصولات داخلی استفاده می شود.
از طرف دیگر در تماس با واحد ارتباطات شرکت ایران خودرودیزل مشخص شد که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اخذ قرارداد «ایدم تبریز» و «مرسدس بنز آلمان» که نشان می دهد شرکت ایرانی تحت لیسانس شرکت آلمانی مجاز به تولید قوای محرکه با نام مرسدس بنز است، اجازه پخش آگهی تجاری کامیون داخلی «آریا» را در سالی که به "سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" مزین شده را داده است.
با توجه به موارد مذکور، حال باید منتظر ماند و دید که رسانه ملی در سال حمایت از تولید ملی، ابتدا چه پاسخ قانع کننده ای دارد و سپس چگونه از تولیدکننده داخلی دلجویی و حمایت خواهد کرد؟!
ای کاش به جای شعار زدگی در «سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، ابتدا به افزایش دانش و علممان می پراختیم و پس از آن بصورت اجرایی، فرمایش مقام معظم رهبری را جامه عمل می پوشاندیم.