تهرانی ها ماهی چند خوردو سند می زنند؟

مدیركل ثبت اسناد استان تهران اعلام كرد: آمار ها نشان می دهد در سال گذشته در بخش معاملات اموال منقول ماهانه 755 هزار سند ثبت شده كه بیشترین آن خودرو بوده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سید صادق سعادتیان در مورد آمار پلاك های بازداشت شده از سوی ثبت استان تهران گفت: معمولا درخواست بازداشت سند بیشتر به دلیل بدهیهای بانكی و یا ضمانت برای آزادی افراد از بازداشت و زندان است كه در سال گذشته حدود 58 هزار پلاك بازداشتی داشتیم.
وی در مورد آخرین وضعیت آمار معاملات منقول و غیرمنقول در ادارت ثبت استان گفت: در سال 91 در بخش اموال منقول مانند خودرو بیش از 755 هزار سند ثبت شده و در بخش اسناد غیرمنقول این عدد 392 هزار را نشان می دهد.
مدیركل ثبت استان تهران در پاسخ به اینكه چندی پیش شنیده شده ماموران با شكایت سازمان ثبت قصد بیرون انداختن شما را از ساختمان داشتند گفت: این طور نبوده ولی ساختمان اداره كل ثبت برای اوقاف است و ما ماهانه 48 میلیون تومان كرایه می دهیم. این در حالی است كه باید مكان مهمی مانند ادارت ثبت كه وظیفه نگهداری و مدیریت اسناد تهران را بر عهده دارد در بهترین و امن ترین مكان مستقر باشد كه این بر عهده دولت است چرا كه بخش مهمی از این اسناد دولتی است.
سعادتیان از كسری بودجه این اداره هم گلایه كرد و گفت: بودجه این اداره سالانه 24 میلیارد تومان است كه سال گذشته 9 میلیارد تومان كسری بودجه داشتیم هر چند سازمان ثبت تمام توان خود را برای تامین بودجه تهران به كار برده ولی كمبود بودجه خود سازمان ثبت و قوه قضائیه دلیل این مشكلات است.
به گزارش مهر، مدیركل ثبت استان تهران اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری توانسته ایم تمامی استعلامات را به صورت آن لاین انجام دهیم و از مصرف 129 هزار كاغذ، آلودگی هوا و تردد شهروندان جلوگیری كنیم.
همچنین در سال گذشته 439 هزار سند در سال گذشته در تهران صادر شد كه این آمار در 2 ماهه سال جاری 49 هزار سند بوده است.