با مشارکت شرکت تام ایرانخودرو و سازمان فنی و حرفهای کشور، \"استاندارد شایستگی اپراتوری ایستگاههای CNG\" برای اولین بار در ایران تدوین و تهیه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از ایکوپرس، هدف از تدوین این استاندارد لزوم ارایه آموزش در زمینه نصب، راه اندازی و خدمات پس از فروش جایگاه های سی ان جی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و بروز رسانی اطلاعات افراد مستقر در جایگاه هاست.

پروژه احداث جایگاه های CNG حاصل بیش از 150 نفر ساعت فعالیت کارشناسی با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است. بنابر نتایج این پروژه کلیه آموزش های مرتبط با جایگاه های سوخت CNG به صورت کاملا استاندارد و سازمان یافته انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است در این مرحله استاندارد مربوط به دوره های اپراتوری آماده شده که پس از اخذ تاییدات لازم، استاندارد دوره های تکنسینی نیز تهیه و بر روی سایت رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
حضور پر رنگ تام ایران خودرو در تحقق این امر مورد توجه خاص مقامات سازمان فنی و حرفه ای کشور و کارفرمای اجرای طرح CNG در کشور شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران قرار گرفت و مقرر شد در امر تدریس این دوره ها از تخصص کارشناسان این شرکت بهره برداری شود.