رئیس ستاد معاینه فنی اعلام کرد: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند توسط پلیس به صورت مکانیزه شناسایی و برای مراجعه به مراکز ده روز به آن ها مهلت می دهند.

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضوی در نشست خبری صبح امروز خود، در خصوص رصد خودروهای فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور اظهار داشت: لیست تمامی خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند و نسبت به دریافت برگه معاینه فنی اقدام نموده اند تهیه و در اختیار پلیس راهور قرار گرفته است و بر این اساس خودروهایی که فاقد برگه معاینه فنی هستند ده روز مهلت دارند به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند در غیر این صورت توسط پلیس راهور به صورت مکانیزه جریمه می شوند.
وی با تاکید بر اینکه به خودروهای فاقد معاینه فنی به صورت پیامکی از سوی راهور اطلاع رسانی می شود افزود: روزانه برای 10 هزار خودرو از سوی پلیس راهور پیامک مبنی بر مراجعه به معاینه فنی ارسال می شود و در صورت عدم توجه اعمال قانون صورت گیرد.
وی با اشاره به این که فروش غیر مجاز معاینه فنی و عوامل ناشی از آن توسط پلیس آگاهی تحت پیگرد قرار دارند یادآور شد: به شهروندان توصیه می کنیم از چرخه ای غیر از ورود به مراکز معاینه فنی، برگه معاینه فنی را دریافت نکنند چرا که خودروهایی از این طریق معاینه فنی دریافت کنند تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.
رئیس ستاد معاینه فنی با اشاره به پیگیری لایحه معاینه فنی خودروهای جدید از 5 سال به 2 سال اظهار داشت: امیدواریم این لایحه زودتر تصویب شود چرا که نمایندگان مجلس این دوره بابت موضوع آلودگی هوا و ایمنی خودروها حساسیت ویژه ای دارند.
وی اضافه کرد: خودروهای فاقد معاینه فنی نباید در سطح شهر تردد داشته باشند و قانوناً خودروها پس از پایان مدت زمان گارانتی بایستی هر ساله به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.