به گزارش پارس تیونینگ به نقل از موج، کرمان خودرو به منظور متنوع سازی سبد محصولات خود، خط تولید خودروJ5 را مورد بهره برداری قرار داد.
محمدرضا میر علینقی مدیرعامل شرکت کرمان موتور، در این مراسم گفت: امید است با توجه به کیفیت بسیاری بالای محصول «جی.پنج» و ارایه خدمات مطلوب، این خودرو جایگاه رفیعی در بازار کسب کند.
وی که در حضور مدیران شرکت همکار یعنی گروه جی.ای.سی و همچنین مقامات شهرستان بم سخن می گفت، اظهار داشت: بسترهای صنعتی و تخصصی موجود در گروه صنعتی کرمان خودرو، اجازه توسعه همزمان با تغییرات در نیاز و سلایق مشتریان در بازار را به ما می دهد. بر همین اساس، کرمان موتور با نگاهی بازار محور و منعطف فعالیتش را توسعه می دهد.
در ادامه این مراسم، قائم مقام مدیرعامل شرکت خودروسازی جی.ای.سی(JAC Group) از شکل گیری همکاری پایدار میان دو شرکت خودروسازی « جی. ای سی» و شرکت کرمان موتور، در کارخانه این شرکت واقع در مجموعه ارگ جدید بم ابراز خشنودی کرد و تولید این محصول را در تداوم توسعه همکاری دو جانبه میان شرکت های همکار دانست.
شه(SHE) با اشاره به اینکه تولید و عرضه خودروی J5 در بازار کشورهای مختلف با استقبال روبرو شده است، بیان کرد: این خودرو طراحی شرکت «پینن فارینا ایتالیا» بوده یعنی اینکه از سوی شرکت طراح خودروهایی همچون فراری F12، FF و ... لانچیا STRATOS و مازراتی GRANTURISMO طراحی شده است.
این گزارش می افزاید: خودروJ5 از موتوری با توان 111 اسب بخار بهره می برد و دارای امکاناتی نظیر کیسه هوای سرنشینان جلو، ترمز های ABS و EBD، سیستم تهویه مطبوع خودکار، آینه ها و شیشه های برقی، صندلی و روکش چرمی فرمان، کنترل سیستم پخش روی غربیلک فرمان است.
پروژه "J5" از پروژه های جدید صنایع خودروسازی کرمان است که پیش از این نیز در چندین نمایشگاه به صورت غیر رسمی در معرض دید عموم قرار گرفته بود.