سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تا پایان هفته جاری ثبت آنی معاملات و اسناد در دفترخانه ها اجرایی می شود و از طریق سایت سازمان با تلفن همراه می توان آن را مشاهده کرد.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایرنا،بردیا صدر نوری روز یکشنبه افزود: تا پایان هفته ثبت آنی معاملات کشور در دفترخانه و ادارت ثبت اسناد سراسر کشور اجرایی می شود و شهروندان می توانند هنگام حضور در دفترخانه ها و در صورت تکمیل مدارک شاهد ثبت آنی معاملات خود باشند.
وی بیان کرد: کارگاه آموزشی در دفترخانه ها در این باره برگزار و نرم افزار تخصصی برای ثبت آنی معاملات طراحی و بارگذاری می شود که بزودی در اختیار تمام ادارات ثبت اسناد کل کشور و دفترخانه ها قرار می گیرد.
سرپرست دفتر توسعه فناوری و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: شهروندان بعد از تکمیل فرم ها و مدارک مورد نیاز، برای ثبت معاملات منقول و غیرمنقول خود به دفترخانه مراجعه کنند تا در کوتاهترین زمان سند مورد نظر ثبت شود.
وی اضافه کرد: این نرم افزار طوری برنامه ریزی شده که بعد از ثبت آنی سند، خریدار و فروشنده می توانند در هر کجای کشور در همان لحظه سند ثبت شده خود را از طریق شماره ملی سند و رمز مشاهده کنند.
صدر نوری گفت: با این اقدام امنیت اسناد بسیار بالا می رود به طوری که امکان هرگونه کلاهبرداری به حداقل می رسد.