پرتصادف ترین خودروهای ایران + جدول و نمودار
جایگاه ایران در تصادفات جهانی کجاست؟


آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد ایران با تعداد 43.8 کشته در هر 100 هزار نفر، جزء کشورهای منطقه قرمز خطرناک در رانندگی جاده ای است و رتبه پنجم را در دنیا دارد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سازمان بهداشت جهانی برای توصیف وضعیت ایمن یا خطرناک بودن جاده ها در کشورهای مختلف جهان از شاخص "تعداد کشته شدگان تصادفات" و "تعداد کشته شدگان جاده ای نسبت به هر 100 هزار نفر جمعیت" استفاده می کند.
آمار ارائه شده از WHO در سال 2012 میلادی (ارائه شده در سال 2012 و مربوط به سال 2011) نشان می دهد وضعیت ایران، نسبت به گذشته بدتر شده است (در آمار قبلی تعداد کشته های تصادفات رانندگی در ایران 34.1 کشته در هر 100 هزار نفر بود).
جدول ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی می گوید ایران در بین 25 کشور دارای وضعیت قرمز ایمنی در جاده ها در رتبه پنجم قرار گرفته است.
در شكل زیر وضعیت كشورها در رانندگی جاده ای مشخص است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
کدام خودروها بیشتر تصادف می کنند؟
با بررسی آمار كل تولید و تصادفات 4 خودرو خانواده پژو، خانواده پراید ، پیكان و سمند نسبت تصادفات به تولید از ابتدا سال تولید تا انتهای سال 91 به ترتیب در زیر آمده است:
1- سمند (میزان تولید: 958788 ، تصادفات: 32876): 3.4%
2- خانواده پژو (میزان تولید: 3824131 ، تصادفات: 127934): 3.3%
3- پیكان (میزان تولید: 2062611 ، تصادفات: 57975): 2.8%
4- خانواده پراید : (میزان تولید: 4670706 ، تصادفات: 114799): 2.4%
این نسبت ها حاكی از آنست كه علیرغم آنكه خودرو پراید بالاترین سهم تولید در میان این 4 خودرو (حدود 40%) دارد اما نسبت تصادفات آن پایین ترین سهم را به خود اختصاص داده است.
این نسبت ها بدون بررسی علل تصادفات و تنها با توجه به نوع خودرو محاسبه شده است كه با احتساب سایر موارد (مسائل فرهنگی، تخطی از سرعت، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو، ناتوانی در كنترل وسیله نقلیه، محور و ساعت تصادفات) تاثیر نوع خودرو بر تصادفات بسیار ناچیز خواهد بود.
مهمترین عوامل تصادفات جاده ای
براساس آخرین گزارش ارایه شده توسط کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، مهمترین عوامل بروز تصادفات جاده ای به ترتیب شامل ارسال پیامک و مکالمه با تلفن همراه ، سرعت غیرمجاز و عدم رعایت قوانین ، مصرف نوشیدنی های الکلی ،خواب آلودگی راننده ، عدم تجربه کافی و ناشی بودن رانندگان ،انجام مشاجره حین رانندگی ،خوردن و آشامیدن حین رانندگی ، بروز اتفاقاتی مانند افت قند خون در زنان باردار و بیماران دیابتی و سکته است .
مهمترین عوامل بروز تصادفات جاده ای در ایران
مهمترین عامل تصادفات جاده ای را خطای انسانی با سهم 52 درصدی تشکیل می دهد.
تخطی از سرعت مجاز، سبقت غیر مجاز، انحراف به چپ و خستگی و خوابآلودگی راننده از دیگر علل تصادفات در ایران هستند.
نكات قابل توجه در خصوص تصادفات خودورهای خانواده پراید
علت تعداد بالای تصادفات پراید بر خلاف آنچه بی کیفیتی این خودرو در برخی از رسانهها نام برده شده است دلیلی جز تعداد بالای تولید این خودرو ندارد و طبیعتاً جز این نمی توان انتظار داشت که خودرویی که حدود 5 میلیون دستگاه از آن در جادههای کشور رفت و آمد داشته و میزان تولید یک سوم از کل خودروهای تولیدی را در اختیار دارد، در فعل و انفعالات رانندگان ایرانی از حوادث جادهای (که عوامل موثر دیگری نیز در بروز آن دخیل هستند) مصون باشد.
در عین حال باید عنوان کرد که مطمئناً آمار پایین تصادفات در خودروهای قعر جدول نیز مطمئناً به واسطه کمیت و تعداد محدود تولید و یا حتی واردات آن خودروها می باشد و در حقیقت اگر خودرویی كه پایین ترین آمار تصادفات را دارد نیز تیراژ تولید میلیونی همچون پراید را داشته باشد مطئمناً همانند پراید آمار تصادفات بالایی خواهد داشت.
بر اساس آمار ارایه شده در سالهای گذشته مهمترین عامل تصادفات جاده ای را خطای انسانی با سهم 52 درصدی تشکیل می دهد و مطمئناً نقش خطاهای انسانی با هر خودرویی در تصادفات اجتناب ناپذیر خواهد بود و باز هم در این مورد نقش کمیت در مورد پراید باعث شده این خودرو آمار تصادفات بالایی داشته باشد.
نکته قابل انتقاد دیگر برداشت اشتباه برخی از رسانهها از آمار بالای تصادفات یک خودرو و اتصال این موضوع به مقوله کیفیت خودروها است. در این خصوص باید اذعان داشت که خودروهای پراید جدید که با نام خانواده x100 عرضه می شود با توجه به استانداردسازی این محصول و ارتقاء سطح ایمنی و کیفی آن از درجه كیفی بالاتری از خودروهای پراید قدیمی را در اختیار داشته و اضافه بر این بر اساس آمار بدست آمده درصد تصادفات این خانواده در مقابل خودروهای پراید قدیمی بسیار ناچیز بوده و جمع بندی دو محصول با دو سطح ایمنی متفاوت باعث خدشه دار شدن برند و محصول یک شرکت خودروسازی است که بهتر بود در این آمار درصد خودروهای X100 و پراید جدا از یکدیگر اطلاع رسانی میشد.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ