جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از سرعت مجاز حداکثر 80 کیلومتر در ساعت در بزرگراه امام علی (ع) خبر داد.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ جمال بذرافشان با اعلام این خبر افزود: از نخستین روز افتتاح بزرگراه امام علی (ع) شاهد ترافیک سنگینی در این مسیر هستیم.

وی با اشاره به این که این ترافیک کاذب به دلیل استقبال مردم و حضور خودروها ایجاد شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود این ترافیک کاذب تا پایان هفته ادامه داشته باشد و به تدریج در هفته آینده از ترافیک بزرگراه بسیج کاسته شود.
سرهنگ بذرافشان با اشاره به این که تهران بر روی دامنه واقع شده است و به همین دلیل شیب شمال به جنوب این بزرگراه به این دلیل است که تهران بر روی دامنه واقع شده است و قابل رفع هم نیست.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به این که تمام بزرگراه های شمال به جنوب تهران از جمله بزرگراه مدرس، یادگار امام، صیاد شیرازی و بزرگراه باکری دارای شیب شمال به جنوب بوده و حداکثر سرعت در این بزرگراه ها 80 کیلومتر بر ساعت است سرعت مجاز در بزرگراه امام علی (ع) 80 کیلومتر بر ساعت است.
سرهنگ بذرافشان خاطر نشان کرد: به زودی بزرگراه امام علی(ع) به دوربین کنترل سرعت و تجهیزات ایمنی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی مجهز می شود.