حذف سایه وزارت صنعت از سر خودروسازی

بی تفاوتی شرکت های خودروسازی به کیفیت ساخت قطعات و کاهش سرمایه گذاری ها، موجب شده است تا این صنعت وارد دلال بازی شود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو» به نقل از موج، ابراهیم جمیلی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و البرز با اعلام این مطلب اظهار داشت: افزایش سرمایه گذاری در صنعت قطعه سازی موجب شد تا خودروسازی در ایران طی یک دوره کوتاهی بسیار خوش بدرخشد.
وی افزود: متاسفانه روزهای طلایی صنعت خودروسازی و قطعه سازی در ایران چندان به طول نیانجامید زیرا تولیدکنندگان ما به یکباره نسبت به کیفیت محصولات خود بی تفاوت شدند و همین امر علاوه بر اینکه لطمات زیادی را به صنایع کشور زد از سوی دیگر موجب شد تا مرزهای ما برای واردات خودروهای بی کیفیت به کشور باز شود.
این فعال اقتصادی ادامه داد: بی تفاوتی به کیفیت در ساخت قطعات و کاهش سرمایه گذاری موجب شد تا صنعت خودروی ایران وارد دلال بازی شده و زمینه واردات خودروهای بی کیفیت به کشور نیز باز شود.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از وجود سایه پر رنگ وزارت صنعت، معدن و تجارت بر سر خودورسازان تصریح کرد: حذف سایه این وزارت خانه از سر خودروسازی ها، افزایش جذب سرمایه گذاری های خارجی و خصوصی سازی واقعی صنعت خودروی ایران می تواند صنعت خودروسازی ما را به روزهای طلایی برساند.