رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه از زمان اجرای طرح نظارت بر ایمنی خودروها بیش از 2 هزار خودرو معیوب شناسایی شده و راهی مراکز معاینه فنی شده اند، از ایجاد ستادهای ترخیص خودرو و موتورسیکلت در غرب پایتخت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از تین نیوز، حسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح نظارت بر ایمنی خودروها که از ابتدای هفته قبل اجرا شده است، گفت: طرح نظارت بر ایمنی خودروها با هدف تامین ایمنی در آستانه سفرهای تابستانی صورت گرفته است. این طرح از ابتدای هفته جاری به اجرا گذاشته شده است و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: از زمان اجرای این طرح بالغ بر 2 تا 3هزار خودرو دارای عیوب موثر شناسایی شده اند که برای رفع نقص به مراکز معاینه فنی فرستاده شدند. ضمن اینکه این طرح با استقبال خوبی از سوی شهروندان نیز مواجه شده است. پیش بینی می شود با بنرهای اطلاع رسانی که از دیروز در 35 نقطه شهر نصب شدند، مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی باز هم افزایش یابد.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین خاطرنشان کرد: شاید خیلی از شهروندان نمی دانند اما در بسیاری از تصادفات که منجر به فوت یا جرح می شود، نقص فنی خودرو سهم موثری دارد. در حالی که خیلی از مالکان خودرو از آن خبر ندارند. از این رو مراجعه به مراکز معاینه فنی می تواند عامل موثری در کاهش بروز حوادث راندگی باشد.
رحیمی در ادامه از ایجاد مراکز ترخیص خودرو و موتورسیکلت در مناطق غربی و مرکزی پایتخت خبر داد و اظهار کرد: همواره یکی از مشکلات دارندگان وسیله نقلیه مراجعه به مراکز ترخیص بود.به طوری که شخصی که ساکن غرب تهران بود باید برای ترخیص خودروی خود به جنوب مراجعه می کرد، اما از سال گذشته به دنبال اتخاذ رویکرد ارائه خدمات مطلوب تر و صرفه جویی در وقت شهروندان، ایجاد مراکز ترخیص در مناطق مختلف تهران در دستور کار قرار گرفت. مراکزی که تمامی امکانات از قبیل بانک و صدور برگه خلافی در همان مکان قابل ارائه است تا شهروندان نیاز به سفرهای متعدد درون شهری نداشته باشند. آنچنان که در سال گذشته در مناطق 3 ،11 ،15 و 20 این مراکز دایر شدند و در سال جاری نیز در مناطق 5 و 22 که مناطق غربی ما هستند و نیز منطقه 6 مرکز ترخیص خودرو و موتور سیکلت ایجاد شد. ضمن اینکه برای پلیس آگاهی و امنیت اخلاقی نیز مرکز ترخیص مخصوص دایر شده است. بدین معنا که افرادی که به دلایل مختلف از قبیل عدم رعایت شئونات اخلاقی و... وسیله نقلیه شان توقیف شده دیگر نیازی نیست به مرکز خیابان زنجان مراجعه کنند در همان واحد پلیس آگاهی یا امنیت می توانند اقدام به ترخیص خودرو کنند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران همچنین با اشاره به حمل خودروها توسط جرثقیل های پلیس تصریح کرد: از این پس اگر در هنگام حمل خودرو با جرثقیل، مالکان خودرو سر برسند، بدون هیچ اقدامی ماموران باید خودرو را تحویل مالک دهند. ما به شدت با ماموران متخلف برخورد خواهیم کرد. بنابراین از شهروندان خواهشمندیم در هنگام بروز این اتفاقاتی از این دست، مراتب را به بازرسی راهور اطلاع دهند. البته باز هم تاکید می کنم اگر راننده ای تخلف کند با آن برخورد می شود. همان طور که اگر مالکان حضور نداشته باشند و خودرو آنها با جرثقیل حمل شود، از طریق پیامک به اطلاع راننده می رسد. البته باز هم تاکید می کنم، اگر راننده در هنگام بلندکردن خودرو توسط جرثقیل سر برسد، ماموران باید خودرو را تحویل راننده بدهند.