مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مشهد:
خرید و فروش تاکسیهای مدل 80 و پایینتر آزاد شد


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد از آزادسازی خرید و فروش تاکسیهای مدل 80 و پایینتر خبر داد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، هادی عطارزاده طوسی با بیان اینکه نقل و انتقال تاکسیهای مدل 80 و پایینتر ممنوع اعلام شده بود، عنوان کرد: طی رایزنیهای انجام شده از این پس مالکان این تاکسیها نیز اجازه نقل و انتقال و خرید و فروش خودروی خود را دارند.
وی ادامه داد: از دو سال گذشته ممنوعیت نقل و انتقال این تاکسیها عنوان شد که بر اساس آن مالک نمیتوانست خودرو خود را به فروش بگذارد و شخص دیگری نیز نمیتوانست این مدل را بخرد زیرا اجازه انتقال سند وجود نداشت.
عطارزاده طوسی با اشاره به اینکه در حال حاضر تسهیلات لازم برای نوسازی تاکسیها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نوسازی ناوگان با مشکل تامین خودرو از طرف خودروسازان و مشکل پلاکگذاری توسط پلیس مواجه است و در حال حاضر نمیتوان گفت دقیقا چه زمانی این مشکل برطرف خواهد شد.
وی اضافه کرد: بلاتکلیفی جایگزینی خودروهای فرسوده و در کنار آن ممنوعیت نقل و انتقال این تاکسیها مشکلی جدی برای تاکسیرانانی شده بود که مالک خودروهای مدل 80 و پایینتر بودند زیرا نه میتوانستند خودرو خود را برای فروش بگذارند و نه امکان تعویض و جایگزینی وجود داشت.
وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل طی رایزنیهایی تلاش کردیم تا با برطرف کردن این مشکل، حتیالامکان فرصت خرید و فروش این تاکسیها را برای بهرهبرداری مالکان آن در جهت تامین هزینههای لازم محقق کنیم.