به گزارش پارس تیونینگ به نقل از ایسنا، از اوایل اسفند ماه سال گذشته با افزایش حدود صد درصدی قیمت خودروهای داخلی و به دنبال وعده شورای رقابت برای کاهش قیمت خودرو، برخی مصرفکنندگان خرید این محصول را متوقف کردند.

پس از آن نیز از هفته گذشته با تعیین و ابلاغ قیمتهای جدید، فروش خودروسازان بزرگ کشور پس از حدود سه ماه رکود، آغاز شد. در این شرایط خودروسازان از استقبال مردم از دور جدید عرضه محصولات خود خبر میدهند اما برخی فعالان بازار خودرو میگویند که رکود در بازار آزاد خودرو همچنان ادامه داشته و هنوز خرید از سوی عمده مصرفکنندگان آغاز نشده است.

در این شرایط عبدالله بابایی - معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو، میگوید: از آغاز فعالیت سایت فروش این شرکت تا ظهر چهارشنبه بالغ بر 6000 دستگاه از انواع محصولات از سوی مصرفکنندگان خریداری شده است.
وی اظهار میکند: سال گذشته در شرایط عادی نیز همین تعداد خودرو فروخته میشد بنابراین در وضعیت فعلی استقبال مردم فوقالعاده بوده است.
امیر حسن امیری - مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا، نیز در این زمینه میگوید: میزان فروش محصولات این شرکت در طول یک روز کاری از طریق نمایندگیها و سایت فروش اینترنتی بیش از 2000 دستگاه بوده است. امیری نیز استقبال مردم از دور جدید فروش محصولات این شرکت را بالا میداند.
با این حال فعالان بازار خودرو معتقدند که اظهار نظر در این باره هنوز زود بوده و در هفته پیشرو نوع واکنش مصرفکنندگان به قیمتهای جدید و جهت قیمتها در بازار آزاد مشخص خواهد شد.