خودروهای ارس پلاک ترانزیت می گیرند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهمنامه همکاری بین منطقه آزاد ارس و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای آسانسازی تردد خودروهای با پلاک ارس بین مرزها و ارائه خدمات خودرویی در این منطقه خبر داد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، صادق نجفی اظهار کرد: بر اساس تفاهمنامه همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراحل صدور پلاک ترانزیت را برای خودروهای ارس انجام میدهد.

نجفی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس علاوه بر جایگاه ویژه در بین مناطق اقتصاد محور در حوزههای تولید و صنعت در حوزه گردشگری نیز دارای ویژگیهای منحصر بفرد است، افزود: یکی از مهمترین مباحث در حوزه گردشگری تامین امکانات رفاهی خودرویی برای تردد آسان در منطقه و بینالملل است و در این زمینه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران از تجارب خوبی برخوردارست.

وی به ایسنا گفت: خروج خودروهای پلاک ارس از ایران و تردد در خارج از کشور نقش مهمی در رضایتمندی گردشگران خواهد داشت و امیدواریم تفاهم همکاری ارائه خدمات پلاک ترانزیت این امر را تسهیل کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تشریح کرد: سالانه میلیونها نفر گردشگر داخلی و خارجی از جاذبههای گردشگری ارس بازدید میکنند و فراهمآوری امکانات لازم برای رفاه حال گردشگران از مهمترین عوامل تقویت خدمات گردشگری است.