خودرو باید مطابق با منزلت مردم باشد

رحمانی بابیان اینکه خودروسازان باید تمام اهداف خود را برای جلب رضایت مشتریان و تغییر نگرش آنها پایه ریزی نمایند، گفت: مردم ایران جایگاه و شان بالایی داشته و باید خودرویی که در اختیار آنها قرار می گیرد مطابق با شان و منزلت آنها باشد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو» به نقل از آریا، رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا شما بی اعتمادی به وجود آمده نسبت به خودروسازان را تایید می کنید یا نه؟گفت: متاسفانه به دلیل افزایش یک دفعه ای قیمت خودرو و در مقابل عدم رعایت کیفیت و استانداردهای ضروری برای ساخت خودرو از سوی خودروسازان باعث به وجود آمدن یک بی اعتمادی شدید نسبت به خودروسازان در اقشار جامعه شده است.
وی افزود: به همین منظور خودروسازان با هدف جلب رضایت مشتریان و تغییر نگرش به وجود آمده در بین مردم باید در پی طرح ریزی یک برنامه منسجم برای افزایش تنوع تولید با کیفیت و رعایت استانداردهای لازم باشد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه توقع امروزی مردم نسبت به خودروسازان داخلی و خودروی عرضه شده به بازار با توجه به پیشرفتهای روزافزون صنعت خودروسازی دنیا بالارفته است، اظهارداشت: توانایی و پتانسیل های بالایی در بخش صنعت خودرو درکشور وجود داشته و این حرف که ما قادر به تولید خودروهای با تنوع، کیفیت بالا و طراحی منحصر به فرد نیستیم اصلا قابل قبول و توجیه نیست.
وی در ادامه با اذعان به این مطلب که توانایی مهندسین کشور خیلی فراتر از توانایی تولید خودروهای کلاس روز دنیا است، افزود: به عنوان مثال تولید همین خودروهای هیوندایی که در خیابانهای کشور جولان می دهند مگر چه تکنولوژی خاصی در آنها به کار رفته است که خودروسازان داخل کشور از طراحی و ساخت آن عاجز هستند.
به گفته رحمانی شالوده دستیابی به این هدف فقط مستلزم یک اراده ملی، برنامه جامع و در جاهای خاصی حمایت مسئولین بوده که با پیگیری جدی این موضوع ، مشکل اصلی مشخص و مسیر شکوفایی این صنعت پایه در کشور هموار می شود.
این مقام مسئول همچنین درخصوص ادعای خودروسازان مینی بر عدم دریافت تسهیلات وعده داده شده از سوی دولت نیز تصریح کرد: در جلسه هفته گذشته با خودروسازان این موضوع مطرح گردید که بنا بر گفته خودروسازان مشخص شد که هیچ تسهیلاتی در اختیار خودروسازان قرار نگرفته است و در مقابل وزارت اقتصاد نیز اعلام کرد تسهیلات وعده داده شده به خودروسازان داده نشده است.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص عدم شماره گذاری خودروهایی که یورو4 نیستند، خاطرنشان کرد: ما باید از مدتها قبل به دانش و فناوری تولید خودروهای یورو 4 دستیابی پیدا می کردیم منتها در این شرایط تحریم قادر به تولید خودروی یورو 4 نیستیم.
وی ادامه داد: مردم ایران جایگاه و شان بالایی دارند و باید خودرویی که در اختیار آنها قرار می گیرد مطابق با شان و منزلت آنها باشد.
رحمانی خواستار شد: باید از دولت ماخذه شود که چرا تا بدین لحظه صنعت خودرو کشور بی حرکت و بدون تحول خاص و ویژه ای در جای خود در جا زده است چرا که سیستم مدیریتی تولید خودرو در کشور دولتی بوده و باید دولت نسبت به این موضوع پاسخ صحیح دهد.
وی افزود: در صورتی که صنعت خودروی کشور باید خیلی فراتر از اینها عمل نموده و جایگاه خود را در بین دیگر کشورهای تولید کننده خودرو حفظ و ارتقاء می داد و به طور کلی باید یک فکری اساسی برای نجات از این وضعیت به وجود آمده و جلوگیری از نگرانی مردم و اتهام زنی دائم به خودروسازان صورت گیرد.