به نوعی قرار بود دیروز قیمت رانا و تندر 90 با همفکری خودروسازان و شورای رقابت نهایی شود این در حالی است که شنیدهها حکایت از آن دارد، جلسه روز گذشته بدون حضور خودروسازان برگزار شده است.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از دنیای اقتصاد، اوایل هفته گذشته به درخواست شورای رقابت، بانک مرکزی تورم بخشی رانا و تندر 90 را اعلام کرد این در شرایطی است که تورم خودروی رانا حدود 50 درصد تعیین شده بود که براساس آن قیمت جدید این خودرو 29 میلیون و 500 هزار تومان محاسبه می شد. حال آنکه مسوولان شرکت ایران خودرو از این قیمت اظهار نارضایتی کرده و قیمت تمام شده تولید این خودرو را بین 30 میلیون و 500 هزار تا 31 میلیون تومان خوانده اند.
بر همین اساس شنیده می شود که ایران خودرو اعلام کرده هزینه های تولید این خودرو بیش از قیمت اعلام شده توسط شورای رقابت است به همین دلیل در صورت پافشاری بر قیمت اعلامی توسط شورای رقابت، از ادامه تولید آن جلوگیری خواهد کرد. هم اکنون این شرکت 4 هزار تعهد دیگر برای تحویل رانا به ثبت نام کنندگان دارد که بنا بر تماس برخی از آنها با دفتر روزنامه، ایران خودرو با ارسال دعوتنامه ای از آنها خواسته که به دلیل عدم تحویل رانا، خودروی جایگزینی انتخاب کنند. این در حالی است که عبداله بابایی مدیرفروش ایران خودرو در این زمینه به خبرنگارما گفت که به دلیل عدم اعلام قیمت رانا از سوی شورای رقابت و بلاتکلیفی متقاضیان و ثبت نام کنندگان پیشنهاد تحویل خودروی جایگزین را به متقاضیان داده که البته اجباری در این پیشنهاد گنجانده نشده است. وی همچنین تاکید کرد که پس از تعیین قیمت نهایی بلافاصله دعوتنامه این خودرو برای پیش خریداران ارسال خواهد شد تا پس از تکمیل وجه خودرو خود را دریافت کنند.
بابایی به این نکته نیز اشاره کرد که به تعهدات باقیمانده خودروی رانا تا پایان تابستان عمل خواهیم کرد.