Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: دلایل خروج ایران ازجمع20خودروساز جهان

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض دلایل خروج ایران ازجمع20خودروساز جهان

  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،"رضا رحمانی" درباره روند نزولی جایگاه صنعت خودروسازی ایران در بین خودروسازان جهان تصریح کرد: به دلیل کاهش تیراژ خودرو در سال گذشته صنعت خودوری ایران در لیست خودروسازان جهان روند نزولی به خود گرفت.
  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته به دلیل افزایش نرخ ارز و مسائل دیگر تیراژ خودرو کاهش یافت، ضمن اینکه خودروسازان باید راهکارهایی در این زمینه می اندیشند، دولت نیز باید از صنعت خودروسازی حمایت می کرد که شاهد این راهکارها و حمایت ها نبودیم.
  وی گفت: در مقطعی از زمان تولید خودرو در ایران بیش از 50 درصد کاهش یافت و در حالی که به عنوان مثال تولید خودرو باید یک میلیون و 800 هزار خودرو باشد این میزان به 800هزار خودور کاهش یافت.
  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه امیدواریم کاهش تولید خودرو در آینده جبران شود، افزود: البته اگر تولید خودرو روند فعلی را در پیش داشته باشد در آینده با افزایش تولید مواجه می شویم اما به میزان تولید در سال های گذشته که تیراژ قابل قبول بود نمی رسیم.
  رحمانی درباره لغو تحریم صنعت خودروسازی ایران گفت: البته هنوز تحریم ها لغو نشده ضمن اینکه تحریم در دنیای مدرن معنا ندارد و با دنیای تمدن نیز همخوانی ندارد.
  وی با اشاره به اینکه تحریم اقدام قرون وسطایی است، تاکید کرد: تحریم خودروسازان ایرانی هنوز لغو نشده و قرار است این تحریم ها درآینده لغو شود.
  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تحریم ها به ضرر شرکت های تحریم کننده بوده است، گفت: اما کشور ما در صنعت خودروسازی مزیت های فراوانی دارد و نباید به خودروسازان خارجی وابسته باشیم. رحمانی افزود: تحریم ها فرصتی است که خودروسازان داخلی در این راستا راهکارهایی بیاندیشند تا از صفر تا صد خودرو را در ایران تولید کنیم تا به واردات وابسته نباشیم.
  این نماینده مردم درمجلس نهم با بیان اینکه تحریم علیه خودروسازی ایران لغومی شود، تاکید کرد: اما برای دراز مدت باید یک فکری شود تا خودروسازان داخلی به خودروسازان خارجی وابسته نباشند که این موضوع قابل قبول نیست.
  وی درباره شنیده هایی مبنی بر اینکه خودروسازان سهم دو هزار میلیارد تومانی خود را دریافت و مطالبات خود به قطعه سازان را پرداخت کردهاند، افزود: خیر این مبلغ به خودروسازان پرداخت نشده است.
  رحمانی درباره دامپینگ خودروهای چینی در بازار اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: دامپینگ خودروهای چینی باید بررسی شود.
  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس دربخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت بررسی اتوبوس های اسکانیا در کمیسیون صنایع و معادن گفت: قرار شد در این راستا کارگروهی برای بررسی استاندارد خودروهای اسکانیا تشکیل شود، ضمن اینکه قرار شد هفته آینده گزارش آن به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارسال کنند؛ البته گزارشات اولیه حاکی از این بود که اتوبوس های اسکانیا به لحاظ استاندار مشکلی نداشته اند اما کارگروهی متشکل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندار و شرکت سازنده تشکیل و این موضوع را بررسی می کنند./
  ویرایش توسط pedramMC : 09-28-2013 در ساعت 02:05 PM
  زتدگی فقط: lifestyle tuning

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •