دلیل بهبود وضعیت سایپا چیست؟

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی فعالیت های خودروسازان در برهه حساس كنونی كه این صنعت در تحریم بسر می برد را ستودنی دانست و گفت: مدیران عامل خودروسازی های كشور با مدیریت بحران در حال فعالیت و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، محسن بیگلری عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی در خصوص وضع تولید در صنعت خودرو گفت: با توجه به اینكه اخباری از افزایش تولید در یكی از شركتهای خودروسازی به گوش می رسد باید حمایت های دولت از این صنعت نسبت به گذشته با كیفیت و شتاب بیشتری همراه شود.
وی ادامه داد: برخلاف آنچه تصور می شود، خودروسازان مورد حمایت های مهمی از سوی دولت نبوده اند و بسیاری از حمایت های وعده داده شده نظیر تسهیلات 2000 میلیارد تومانی ابتدا كاهش و پس از آن تخصیص داده نشده است.
بیگلری با اشاره به بی مهری برخی از دولتمردان به صنعت خودرو در مدت گذشته افزود: از طرفی برخی تكالیف همچون ایمنی و ایربگ و دیگر مسائل را به صنعت خودرو دیكته می كنند و در ازای آن هیچ كمك و حمایتی از خودروسازان نمی شود و باید در نظر داشت كه اگر بدنبال ارتقاء هستیم باید به فكر حمایت ها نیز باشیم.
این نماینده مجلس با تقدیر از دست اندركاران تولید خودرو تصریح كرد: باید از آنها كمال تقدیر و تشكر را بعمل آورد چرا كه در شرایط دشوار كنونی بقای صنعت مهمی چون خودروسازی جز با تكیه بر توانائی مدیران این شركت ها امكان پذیر و میسر نبود.
وی تاكید كرد: پیش از این در بازدیدی كه از كارخانه سایپا داشتیم شاهد تعطیلی خطوط تولید آن بودیم و امروز باید به نگرش های مثبت مدیرعامل این شركت كه با فعالیت های تولیدی خود وضعیت تولید در این شركت را به طور مطلوبی بهبود بخشید آفرین گفت!
به گزارش موج، بیگلری در پایان خاطرنشان كرد: نمی توان از كنار این گونه شاهكارها براحتی عبود كرد و قطعاً برای برون رفت از بحران بوجود آمده در این صنعت باید دست های پرتوان این صنعتگران با تمام وجود فشرد و از آنها حمایت كرد.