رالی خودروهای کلاسیک تهران - گیلماز صبح روز چهارشنبه اول خردادماه از مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز و با گذشتن از مازندران و گیلان بعد از دو روز جمعه 3 خرداد به کار خود پایان داد.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مجله ماشین، این رالی با حضور 65 خودروی با سن بیشتر از 25 سال صبح روز چهارشنبه از جلوی فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شد که در نوع خود رالی جالبی بود و خاطره های زیادی را در بطن خود دارد.
این رالی بیشتر از این که یک رالی خودروهای کلاسیک و آنتیک سال های گذشته باشد، رالی برای مرور کردن خاطره ها بود. در این رالی بیشتر راننده ها سن و سالی ازشان گذشته بود و هنگامی که یکدیگر را می دیدند، گویی خاطرات سال های دور آنها زنده شده است. به گرمی همدیگر را در آغوش گرفته و قبل از این که از احوال یکدیگر جویا شوند شرایط خودروهای هم را می پرسیدند.

در این مسابقات سن و سال هیچ اهمیتی نداشت و شاهد بودیم کودکانی هشت یا 9 ساله تا پیرمردی 76 ساله حضور داشتند. در کنار این افراد چندین شرکت کننده به همراه خانواده خود در رالی حضور داشتند به طوری که همسر و فرزندان کار نقشه خوانی را برعهده داشتند.
درست است که این رالی در ایران برگزار می شود اما شاهد بودیم که دو شرکت کننده خارجی هم در این مسابقه حضور داشتند. یکی از آنها که پای ثابت مسابقه اتومبیل های کلاسیک در ایران است، " برنبک" ، رییس اتاق بازرگانی ایران و آلمان و دیگری " مولر" ناظر فدراسیون جهانی بود.
فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری با تغییراتی که داشته جان تازه ای گرفته و برنامه هایی را مدنظر دارد. مهرعلی به عنوان سرپرست فدراسیون بر روی اجرای این مراسم نظارت داشت. اما آنچه که نقطه ضعف این مراسم بود، حضور زیاد همراهان تیم ها در خط استارت و همچنین تاخیر زیاد در شروع برنامه بود. به نحوی که برنامه قرار بود ساعت 8 شروع شود، اما ساعت 9 اولین ماشین در خط استارت حاضر شد.
مسئولان فدراسیون در این رالی حضور داشتند و کارها را نظارت می کردند، اما نکته جالب اینجا بود که مسئول روابط عمومی فدراسیون که در برخورد مستقیم با رسانه ها است، در این مراسم حضور نداشت و اصحاب رسانه با پرس و جو از این و آن کارهای خود را هماهنگ می کردند.
این رالی از تهران شروع شد و با گذشتن از استان های مازندران، گیلان، رشت و تهران بعد از دو روز، جمعه سوم خرداد ماه و همزمان با آزادسازی خرمشهر جلوی ورودی اصلی استادیوم آزادی، به کار خود پایان داد.
گزارش کامل این رالی را در «مجله ماشین» شماره 366 تیر ماه 1392 مطالعه نمائید.