رشد خدمات پس از فروش شرکت رنا

مدیرعامل شركت خدمات فنی رنا گفت: شركت سایپا دیزل درصدد است در سال جاری سهم بازار فروش قطعه خودروهای سنگین خود را به حدود ۱۲ درصد افزایش دهد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، مهیار عسگریان سهم كنونی فروش قطعه خودروهای سنگین از سوی شركت رنا را در كشور بین پنج تا شش درصد عنوان كرد.
وی تاكید كرد: با برنامه ریزی های انجام شده شركت رنا به دنبال افزایش سهم هزار میلیارد تومانی فروش قطعه خودروهای سنگین سایپا دیزل در كشور است.
وی با بیان این كه هیچ یك از نمایندگی های این شركت در سطح كشور در سال گذشته با كمبود قطعه مواجه نشدند، افزود: با اجرای مدل جدید ارایه خدمات پس از فروش به خودروهای سنگین، اگر قطعه مورد نیاز در نمایندگی های شركت رنا موجود نباشد، طی ۲۴ ساعت در تهران و ۴۸ ساعت در شهرستانها به آنان تحویل می شود.
وی از كسب رتبه نخست ارایه خدمات پس از فروش به خودروهای سنگین از سوی شركت رنا در سال ۱۳۹۱ خبر داد و گفت: كسب این رتبه از سوی شركت رنا وظیفه خدمت رسانی به مشتریان محصولات شركت سایپا دیزل را برای ما سخت تر كرد تا همچنان با ارایه خدمات مناسب جایگاه شركت سایپا دیزل در كشور حفظ شود.
عسگریان با بیان این كه شاخص ارتقای خدمات پس از فروش خودرو در كشور در سال ۱۳۹۱ در مقایسه با سال ۱۳۹۰ دو درصد افزایش یافت، گفت: با این حال رشد خدمات پس از فروش شركت رنا در سال ۱۳۹۱ به بیش از سه درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شركت رنا با بیان این كه این شركت سال گذشته با ۵۳ نمایندگی در سطح كشور خدمات خود را به مشتریان محصولات شركت سایپا دیزل ارایه داد، گفت: با ارایه خدمات پس از فروش طبق استانداردهای تعیین شده از سوی شركت های معتبر از جمله شركت ولوو ،نرخ بازگشت به تعمیرگاه های مجاز این شركت نیز به ۵/۱ بار در سال كاهش یافته است.
به گفته وی سال گذشته در مجموع ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع خودرو سنگین به ۵۳ تعمیرگاه مجاز این شركت در سراسر كشور مراجعه كردندو در پایان سال گذشته با كسب رضایتمندی مشتریان، شركت رنا با ۸/۶۶ امتیاز رتبه نخست كشوری را در این زمینه به دست آورد.
در ادامه امیر میرمنصف معاون خدمات پس از فروش شركت رنا در خصوص تامین قطعه برای خودروهای دانگ فنگ چینی نیز گفت: برای رسیدگی به مشكلات خریداران این كامیون به دستور كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی كمیته ای تشكیل شد و سایپا دیزل مشكلات فنی كامیونهای دانگ فنگ را در نمایندگی های مجاز خود در سطح كشور برطرف كرد.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به گستردگی جاده های كشور، افزود: ارایه خدمات به مشتریان محصولات سایپا دیزل در سطح كشور با توجه به گستردگی جاده های كشور برای ما اهمیت زیادی دارد و شركت رنا سال گذشته با افزایش كیفیت و سرعت خدمات ، با كاهش هزینه ها نتیجه مطلوبی را در این زمینه بدست آورد.
محمدحسین مهدی عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیر عامل شركت رنا نیز در این نشست گفت: با اجرای مدل جدید امداد رسانی و خدمات پس از فروش ، زمان ارایه خدمات به خودروهای مشتریان در شبكه تعمیرگاه های این شركت در سطح كشور در سال گذشته از ۱۳ ساعت به ۱۱ ساعت كاهش یافت و میانگین زمان خواب خودروهای مشتریان نیز به ۸/۲ روز تنزل پیدا كرد.
وی در پایان با اشاره به اهداف شركت رنا در سال جاری در ارایه خدمات پس از فروش به مشتریان خودروهای سنگین شركت سایپا دیزل، گفت: افزایش سهم بازار خدمات و قطعه ، ارتقای كیفیت خدمات ،كاهش هزینه ها و افزایش بهره وری منابع انسانی از اهداف این شركت در ارایه خدمات پس از فروش در سال جاری است.