عضو کمیسیون صنایع و معادن:
روند افزایشی قیمت خودرو غیرمنطقی است

دبیر اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت گذاری خودرو باید به گونه ای باشد که مشتریان توان خرید داشته باشند.


الیاس طاهری در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» به گزارش پارس تیونینگ ، ضمن بیان این مطلب افزود: این ضرورت وجود دارد که ابتدا روند عرضه و تقاضا در بازار تنظیم شود سپس قیمت مناسب خودروها مشخص شود، روند کنونی افزایش قیمت خودرو کاملاً غیرمنطقی است.
وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر کیفیت و قیمت محصولات دو مشکل اصلی صنعت خودروسازی کشور به شمار می رود و نهادهای مسئول و غیرمسئول در قیمت گذاری خودرو دخالت کرده و با اظهار نظرهای بجا و نابجا باعث آشفتگی بازار خودرو می شوند.
وی در خصوص ورود شورای رقابت به بحث قیمت گذاری خودرو گفت: در بسیاری از مسائل افراد مسئول و غیرمسئول دخالت کرده اند که قیمت گذاری خودرو نیز از جمله این مسائل به شمار می رود.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: این ضرورت وجود دارد که شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده با همکاری یکدیگر در قیمت گذاری خودرو تصمیم گیری نمایند.
وی در خصوص عدم اعطای تسهیلات 2 هزار میلیاردی به خودروسازان، عنوان کرد: به اعتقاد مجلس خودروسازان نیازمند یاری دولت بودند اما دولت با این باور که خودروسازان از پشتوانه مالی مناسبی برخوردار هستند از اعطای تسهیلات به آنها خودداری کرد.
وی تأکید کرد: این ضرورت وجود دارد که کیفیت خودروها افزایش یابد و میزان تولید به گونه ای بالا رود که پاسخگوی نیاز مشتریان باشد و قیمت ها متعادل شود.
طاهری در پایان خاطرنشان کرد: هر کدام از سازمان های مسئول معتقدند که قیمت گذاری وظیفه آنها است و این امر باید در قانون مورد بررسی قرار گیرد.