عضو کمیسیون صنایع و معادن خبر داد:
روند غیر منطقی قیمت گذاری خودرو


یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه قیمتگذاری خودرو در مدت تاخیر روند منطقی را طی نکرده ابراز امیدواری کرد که دولت جدید راهکار مشخصی برای نحوه تعیین قیمت خودرو در نظر بگیرد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، اللهوردی دهقانی با انتقاد از عدم ثبات در تصمیمگیری به ویژه در حوزه قیمتگذاری خودرو افزود: اصولا شورای رقابت باید کار قیمتگذاری را انجام دهد زیرا در کشور ما بحث قیمتگذاری روی خودروها تقریبا انحصاری است اما عدم ثبات در تصمیمگیری باعث شده که قیمتگذاری خودرو روند منطقی خود را طی نکند.
وی افزود: درست است که به دلیل مشکلات ارزی که کشور با آن مواجه بوده و گران شدن دستمزد و مواد اولیه بخشهای مختلفی صنعتی خودروسازی از این افزایش قیمت متاثر میشود و این افزایش بر قیمت خودروها هم تاثیر میگذارد اما باید برای افزایش قیمت خودرو قوانین و آییننامه ثابت و مشخصی از سوی مسوولین اجرایی به ویژه وزارت صنعت تعریف شود که همه از آن تبعیت کنند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، گلهمندی و سرگردانی مشتریها و بلاتکلیفی خودروسازان را نتیجه عدم ثبات در این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت جدید راهکار مشخصی برای نحوه قیمتگذاری خودور تعیین کند.
به گزارش ایسنا، این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کیفیت خودرو، ارزبری آن و افزایش قیمت ناشی از افزایش دستمزد و گران شدن مواد اولیه باید در قیمت خودرو در نظر گرفته شود و قیمت مشخص و پایداری برای آن تعریف شود که خودروسازان هم به سود برسند.
دهقانی در پایان تصریح کرد: از سوی دیگر تعرفه واردات خودرو کم شود تا خودروسازان زنگ خطری احساس کنند و بدانند که باید خود را جهانی کنند و با خودروسازان جهانی رقابت کنند وگرنه در صورتی که بازار داخلی در انحصار خودروساز داخلی نگهداشته شود کیفیت پایین میآید و قیمت بالا میرود.