رونق سرقت خودروهای شاسی بلند


اعضای باندی که پس از سرقت خودروهای شاسی بلند از نمایشگاه های خودرو، آنها را در شهرهای شرقی کشور به فروش می رساندند در جریان آخرین سرقت خود شناسایی شدند.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، 24 اردیبهشت امسال صاحب نمایشگاه فروش خودرو در شهر جدید پردیس با مراجعه به محل کار خود متوجه شد که دو دستگاه خودرو سواری پرادو و تویوتا از داخل نمایشگاه اتومبیل، از سوی سارقین به سرقت رفته است.
شیوه و شگرد سرقت نیز بگونه ای بود که با وجود آنکه دسترسی راحت تری به سایر خودروهای داخل نمایشگاه وجود داشته اما سارقین به صورت گزینشی اقدام به سرقت دو دستگاه خودروی سواری شاسی بلند کرده اند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اتومبیل و به دستور شعبه دوم دادیاری دادسرای ناحیه 26 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پلیس آگاهی شهرستان پردیس قرار گرفت.
با آغاز رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی شهرستان پردیس، کارآگاهان در اولین مرحله اقدام به ثبت دستور توقیف دو دستگاه خودرو سواری سرقتی در سیستم جامع پلیس کردند.
سرانجام 29 اردیبهشت، مأموران گشت انتظامی استان یزد هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودرو سواری پرادو مشکوک شده و در بررسی سوابق خودرو پی بردند که پرادو دارای سابقه سرقت است.
بلافاصله مأموران دستور ایست صادر اما راننده پرادو اقدام به فرار کرده و سرانجام طی یک تعقیب و گریز و درحالیکه راننده خودروی سرقتی قصد داشت با رها کردن خودرو و از طریق ورود به یک دریاچه محلی از دست مأموران متواری شود، این شخص به نام ستار 35 ساله دستگیر شد.
با دستگیری و انتقال ستار به پلیس آگاهی شهرستان پردیس، وی در اعترافات خود فردی به نام خالد را معرفی و عنوان کرد که خالد خودرو پرادو را در اختیارش گذاشته و از او خواسته تا این خودرو را به استان های شرقی کشور منتقل کند که در میانه راه دستگیر شد.
با شناسایی مخفیگاه خالد 28 ساله، کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به مخفیگاه وی در شهرستان کرج مراجعه و او را 20 تیر ماه دستگیر کردند.
خالد که در اظهارات اولیه مدعی شده بود که هیچگونه اطلاعی از سرقتی بودن خودرو پرادو نداشته، در ادامه تحقیقات و اطلاع از اعترافات صریح ستار، به ناچار لب به اعتراف گشوده و یکی از سارقان حرفه ای فعال در این چرخه سرقت به نام یاسر . ش 36 ساله را معرفی کردند .
سرهنگ مهدی نظری، رئیس پلیس آگاهی شهرستان پردیس در این باره گفت: با توجه به متواری شدن سرکرده گروه، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.
به همین خاطر از تمام شهروندان که اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد متهم یاسر . ش دارند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 76237831 – 021 در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان پردیس قرار دهند.