مدیر عامل ایران خودرو دیزل:
زمان تولید پیكاپ فوتون مشخص شد

مدیر عامل ایران خودرو دیزل از آغاز تولید وانت جدید پیكاپ فوتون در شهریور ماه سال جاری خبرداد.


به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، هاشم یكهزارع، ضمن بیان این مطلب، آغاز تولید كامیون A7 را ورود به عرصه تولید محصولات جدید با استاندارد یورو 4 دانست و درخصوص این محصول گفت: كامیون كشنده A7 ضمن دارا بودن برترین فناوریهای روز دنیا، استاندارد سطح آلایندگی یورو 4 را نیز كسب كرده و علاوه بر ظاهری زیبا، دارای موتوری قدرتمند با توان 420 اسب بخار و دارای سیستم سوخت رسانی پیشرفته Common Rail است.
وی افزود: این كامیون برای سازگاری هرچه بهتر با شرایط آب و هوایی مختلف، دارای سیستم Cold Start است و ضمن دارا بودن سیستم ترمز ABS+ASR، از ترمزهای كمكی اگزوز و موتور نیز بهره میبرد.
یكهزارع در مورد محصول پیكاپ فوتون نیز گفت: این محصول دارای استاندارد سطح آلایندگی یورو4 بوده و طبق برنامهریزی انجام شده، تولید تیپ دیزلی آن از شهریورماه آغاز و تیپ بنزینی آن نیز در آینده تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
وی تصریح كرد: پیكاپ فوتون با بهرهمندی از موتور 2800 سیسی پر قدرت 164 اسب بخاری در تیپ دیزلی و موتور 2400 سیسی 138 اسب بخاری در تیپ بنزینی، در بازار به عنوان زیباترین و قدرتمندترین محصول پیكاپ شناخته میشود.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل دلیل تاخیر در تولید این محصول را مشكلات به وجود آمده در تعاملات بینالمللی بانكها برای گشایش اعتبارات ارزی و شوك حاصل از نوسانات شدید نرخ ارز دانست.
گفتنی است كارشناسان پیش بینی می كنند، با توجه به استقبال گسترده از پیشفروش محصولات فوق، با عرضه آنها به بازار شاهد بهبود وضعیت این شركت در بازارهای مالی خواهیم بود.