ساخت دستگاه آزمون الكترونیك خودرو

دستگاه آزمون الكترونیك خودروهای تولیدی كه تا قبل از تشدید تحریم ها برای پژو 206، از فرانسه تامین می شد، توسط كارشناسان ایران خودرو برای تست كلیه محصولات تولیدی در داخل شركت ساخته شد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، فرید ترابی معاون مهندسی فرایند تولید ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: این دستگاه، قبلا تنها در اختیار پژو بود و توسط شركت اكتیا به ایران خودرو داده می شد، اما با قطع رابطه دو شركت، پژو این دستگاه را به ایران خودرو نداد.

وی افزود: دستگاه تست الكترونیكی خودروهای تولیدی كه یك و نیم میلیون یورو قیمت داشت، با هزینه 150 میلیون تومان طراحی و ساخته شد كه به صورت آزمایشی در سایت های بابل و خراسان كار می كند و برای بهبود و ارتقای آن به طور مداوم تست می شود.

ترابی از به كارگیری دستگاه تست الكترونیكی محصولات تولیدی كه بسیاری ایرادهای حین تولید محصول را می بیند، در سایت اصلی ایران خودرو در آینده نزدیك خبر داد.

معاون مهندسی فرایند تولید، افزایش ظرفیت تولید بدنه رانا از روزانه 300 دستگاه، به 420 دستگاه را از جمله رویدادهای جدید در سیستم تولید ایران خودرو عنوان كرد و گفت: این كار با تجهیز خط بدنه رانا به اتوماسیون و سیستم های رباتیك انجام شده است.

وی از اجرای همین پروژه برای خط دنا نیز خبر داد و گفت: مهندسی فرایند تولید متعهد شده تا اواخر امسال خط دنا به طور كامل نصب و تولید محصول آغاز شود.

ترابی افزود: قالب های خط دنا 70 تا 80 درصد ساخته شده، برنامه قطعات تزییناتی نیز به همین ترتیب با ساپكو پیش می رود و اواخر تابستان تولید نمونه ها آغاز می شود.

وی از نهایی شدن قالب ها و نقشه های تولید وانت پی. یو. وان. نیز خبر داد و اظهار امیدواری كرد تا اواخر امسال قالب ها ساخته شده و محصول به بازار بیاید.

ترابی افزود: طراحی جزییات قطعات این وانت در دست اتمام است و این محصول از كلاس و استاندارد بسیار بالاتری برخوردار است .

معاون مهندسی فرایند تولید ایران خودرو وانت سمند را دیگر محصول جدید ایران خودرو عنوان كرد كه طراحی نهایی قطعات آن در حال انجام است و بعد از ساخت قالب ها و خطوط تولید، صنعتی سازی خواهد شد.