در بررسی مشکلات سایت ایران خودروی سمنان مطرح شد که راه ‏اندازی مرحله نخست این طرح به بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سیدعلیرضا شجاعی، معاون برنامهریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت امشب در مراسمی با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و جمعی از مسئولان، مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی این استان از جمله سایت ایران خودروی سمنان بررسی شد.
در بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از سایت ایران خودروی سمنان مطرح شد که در صورت تأمین منابع مالی این سایت تا دو ماه آینده بهرهبرداری خواهد شد.
در این مراسم مطرح شد که کارخانه ایران خودروی سمنان که عملیات اجرایی آن از تیرماه سال 90 آغاز شده است، در صورت تأمین منابع مالی تا دو ماه آینده به بهرهبرداری برسد.
براین اساس، بهرهبرداری از سایت ایران خودروی سمنان مشکل تسهیلات دارد و بانکها باید برای رفع این مشکل وارد میدان شوند.
به گزارش فارس، در این بازدید مطرح شد که سهام عمده کارخانه ایران خودروی سمنان متعلق به شرکت ایران خودرو بوده و تاکنون نیز استقبال شایان توجهی برای خرید این سهام از سوی سرمایه‏ گذاران انجام شده است.
مسئولان استان سمنان و نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی پیگیر راه ‏اندازی هرچه سریع‏تر کارخانه ایران خودروی سمنان هستند و براساس گفته مسئولان، دستور تأمین منابع مالی این طرح نیز داده شده، اما در پیچ و خم فعالیت‏ های اداری و بررسی ‏ها راکد مانده است.
ماشین آلات مورد نیاز در سایت ایران خودروی سمنان نصب شده و براساس آنچه مسئولان امر ذکر می‏کنند، برای راه ‏اندازی مرحله نخست این طرح به بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
کارخانه ایران خودروی سمنان که در زمینه مونتاژ و رنگ و بدنه خودروهای سمند و دنا فعالیت خواهد کرد، در سال دارای ظرفیتی بیش از 100 هزار دستگاه است.
مرحله نخست کارخانه ایران خودروی سمنان شامل مونتاژ خودرو بوده و قرار است در مرحله دوم، فعالیت‏های مربوط به رنگ و بدنه خودرو نیز در سمنان انجام شود.
استان سمنان هم ‏اکنون نیز با بیش از 100 واحد فعال قطعه‏ سازی خودرو، بیش از 10 تا 15 درصد قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی کشور را تأمین می‏ کند.