پرونده مردی که با دزدیدن خودروی پلیس موجب مرگ یک سرباز وظیفه شده بود ، امروز در دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، در این پرونده عباس 23 ساله متهم است در تاریخ 31 مرداد ماه سال 89 پس از سرقت خودروی پلیس سرباز وظیفه ای بنام وحید را به شهادت رسانده است. او 14 آبان سال 90 برای نخستین بار در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد که قضات شعبه هفتم دیوان عالی کشور با توجه به نقص تحقیقات به حکم نقص گرفته و پرونده را برای رسیدگی دوباره به دادگاه بازگرداندند. با رفع نواقص صبح امروز عباس برای دومین بار در شعبه 113 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی همت یار محاکمه شد.

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: عباس سابقه دار متهم به مباشرت در قتل وحید و سرقت مقرون به آزار خودروی پلیس است. با توجه به رفع نواقص در دادسرا گزارش کارشناسان تصادفات بازسازی صحنه قتل و اعترافات متهم برای او درخواست مجازات قانونی دارم. سپس پدر و مادر وحید خواستار قصاص قاتل فرزندشان شدند.

رئیس دادگاه در ادامه از یکی از ماموران پلیس که در صحنه حادثه حضور داشت خواست در جایگاه حاضر شده و به تشریح روز حادثه بپردازد.

افسر پلیس نیز در اظهاراتش گفت: آن روز مواد مخدر مصرف کرده و حالت عادی نداشتم. یک خودرو را برای رفتن به خانه یمان در آریاشهر به صورت دربست گرفته و وقتی به صادقیه رسیدیم از راننده خواستم به دلیل اینکه پول زیادی همراه ندارم من را به مقابل در خانه برساند تا در آنجا کرایه اش را حساب کنم. راننده تصور کرد من سارق هستم به همین خاطر مقابل خودروی پلیس توقف کرد و ماموران من را بخاطر چاقویی که همراه داشتم سوار ماشین کردند. وقتی دیدم دستانم باز بوده و ماشین نیز روشن است پشت فرمان نشسته تا از محل فرار کنم، اما مقتول به فرمان خودرو چسبید و پس از طی مسافتی حدود 30 متر روی زمین افتاد.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.