سقوط قیمت خودروهای کره ای در ایران

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی کشور گفت: قیمت خودروهای کره ای در بازار به کمتر از قیمت عرضه این خودروها از سوی شرکت واردکننده سقوط کرده است.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، حسن زمانی افشار، با بیان این مطلب اظهار کرد: رکود بازار در چند هفته اخیر، تثبیت نسبی قیمتها با اندک نوسان رو به پایین را به دنبال داشته است.
وی با بیان اینکه به دلیل کاهش نسبی نرخ ارز قیمت خودروهای وارداتی مقداری کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: بیشترین کاهش قیمت در دو برند کره ای هیوندایی و کیا رخ داده بهگونه ای که نرخ این خودروها در بازار به کمتر از قیمت نمایندگی سقوط کرده است.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی کشور ادامه داد: به عنوان مثال در حالی خودروی هیوندایی IX55 به قیمت حدود 211 میلیون تومان در بازار عرضه میشود که قیمت فروش این خودرو از سوی شرکت واردکننده، 240 میلیون تومان است.
وی به ایسنا افزود: در شرایطی که شرکت واردکننده، خودروی جنسیس را به قیمت حدود 285 میلیون تومان عرضه میکند قیمت این خودرو در بازار به 245 میلیون تومان کاهش یافته است.
زمانی افشار با بیان اینکه به این ترتیب مصرف کنندگان به جای مراجعه به شرکت واردکننده، خودروی مورد نیاز را از بازار تهیه میکنند، تصریح کرد: در این مدت قیمت دیگر خودروهای وارداتی نیز مقداری کاهش یافته است.
به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی کشور، در صورت کاهش و یا حتی تثبیت نرخ ارز در سطوح فعلی، قیمت خودروهای وارداتی باز هم کاهش خواهد یافت.